Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Ikano Bank i Nienieodpowiedzialni na rzecz Ukrainy i POPH Ikano Bank i Nienieodpowiedzialni na rzecz Ukrainy i POPH
Pomoc Ukrainie

Ikano Bank i Nienieodpowiedzialni na rzecz Ukrainy i POPH


28 września, 2023

Dzielimy się z Wami efektami naszego wspólnego projektu pomocy dla Ukrainy i Podlaskiego Ochotniczego Pogotowia Humanitarnego (POPH), który od listopada 2022 roku realizowaliśmy wspólnie z Ikano Bank Polska i Ikano Group.


W 2022 roku Grupa Ikano zdecydowała, że środki finansowe w ramach #ikanohealthweek zostaną przekazane właśnie na rzecz Ukrainy. Otrzymaliśmy pomoc finansową, która została przekazana przede wszystkim na zakup sprzętu medycznego i pojazdów medycznych.

Od sierpnia 2023 r. środki z grantu przekazujemy także na pomoc jaka jest potrzebna na granicy polsko-białoruskiej, od prawie 2 lat trwa tam kryzys humanitarny. Wspieramy wolontariuszy działających w ramach POPH – Podlaskie Ochotnicze Pogotowie Humanitarne i Fundacja WOLNO NAM.

Co zakupiliśmy?

Na rzecz Ukrainy są to:

 • 2 pojazdy z niezbędną infrastrukturą medyczną; karetka sanitarna Brygadówka i Opel Vivaro (obydwa służyły przez wiele miesięcy w zespole medyków z Humanosh Med Evacuation, teraz są w rękach zespołu Awangarda – polscy medycy na froncie.
 • bus do przewozu osób (w tym dzieci) na terenie Ukrainy i w Polsce (dowóz do szpitali, transport dzieci do polskich placówek medycznych w celu kontynuacji leczenia)
 • pojazd osobowy, który został przekazany na Ukrainę, aby transportować pomoc typu żywność, leki, ubrania itp. do cywilów i żołnierzy
 • sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, który trafił do szpitali w Mikołajewie, Charkowie, Dnieprze, Krematorsku. Są to między innymi: defibrylatory, sterylizatory, narzędzia chirurgiczne do operacji otolaryngologicznych
 • piece grzewcze (zima 2022/2023), które trafiły w większości do cywilów w obwodzie Charkowskim
 • ubrania zimowe dla medyków i walczących
 • specjalistyczne opatrunki i leki

Na rzecz wolontariuszy z POPH – Podlaskie Ochotnicze Pogotowie Humanitarne:

 • pojazd terenowy
 • sprzęt elektroniczny wspomagający komunikację w trudnych warunkach
 • przekazaliśmy też wparcie finansowe na działalność wolontariuszy
 • żywność

O tej pomocy i nie tylko rozmawialiśmy w studio NNO z Dominiką Birke i Aleksandrą Zarębską z Ikano Bank Polska. Zapraszamy do obejrzenia.

Liczba osób, którym pomogliśmy przy wsparciu Ikano Bank Polska i Grupy Ikano wciąż rośnie. Pojazdy i sprzęt medyczny, który kupiliśmy nadal służą ratowaniu życia i zdrowia ludzi.

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej