Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Kolejny ambulans Nienieodpowiedzialnych ratuje życie poszkodowanym w wojnie Kolejny ambulans Nienieodpowiedzialnych ratuje życie poszkodowanym w wojnie fot. Agata Sapińska
Pomoc Ukrainie

Kolejny ambulans Nienieodpowiedzialnych ratuje życie poszkodowanym w wojnie


4 stycznia, 2023

To już czwarta karetka sanitarna kupiona przez naszą fundację w ramach pomocy poszkodowanym w wyniku działań wojennych w Ukrainie. Ambulans przekazaliśmy zespołowi medycznemu Humanosh Med Evacuation. W sumie medycy do tej pory ewakuowali ponad 2000 osób – rannych cywili i żołnierzy. Karetkę kupiliśmy ze środków pozyskanych w ramach grantu od Grupy Ikano.

Karetka sanitarna, którą zakupiliśmy to nie jest „zwykły” ambulans. To tak zwana Brygadówka, która może zabrać więcej niż jednego pacjenta. Pojazd został wykonany na specjalne zamówienie medyków. Ma jedno miejsce leżące i pięć siedzących. Dzięki temu może jednocześnie transportować więcej poszkodowanych osób. Ambulans zakupiliśmy dzięki wsparciu Grupy Ikano Bank i ich akcji wolontariatu pracowniczego #IkanoHealthWeek.

Kim są medycy?

Humanosh Med Evacuation to zespół medyków: lekarek_rzy, ratowniczek_wników i pielęgniarek. Jest ich dziś ponad 50 osób. Od ponad pół roku zajmują się ewakuacją rannych, poszkodowanych w wyniku działań wojennych. Są wśród nich dzieci, kobiety i żołnierze, którzy wymagają trudnych operacji lub dalszego leczenia, jakiego nie są w stanie im zapewnić szpitale w Ukrainie. Pacjenci transportowani są do szpitali w Polsce lub dalej, za granicę. Hub medyczny znajduje się w Rzeszowie na lotnisku Jasionka. Do stycznia 2023 r. Humanosh Med Evacuation ewakuował ponad 2000 osób. Wesprzyj ich działania.

Czwarta karetka Nienieodpowiedzialnych zakupiona dzięki grantowi od Grupy Ikano.

Jakub Bałaban, szef ekipy Humanosh Med Evacuation i zarząd fundacji: Kasia Dmowska i Artur Nowak-Gocławski.


Koncert charytatywny „Z nadzieją na pokój”

Zakup karetki to jedno, a jej wyposażenie – drugie. Nosze i defibrylator do tego pojazdu kupiliśmy dzięki zebranym środkom z koncertu charytatywnego, który odbył się 4 grudnia 2022 r. Karetkę medykom przekazali wspólnie Katarzyna Dmowska i Artur Nowak-Gocławski z zarządu naszej fundacji.

Jeśli możesz i chcesz wesprzeć nasze działania na rzecz Ukrainy – wpłać darowiznę.

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej