Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Grupa Ikano przekazała Nienieodpowiedzialnym 185 tysięcy euro na pomoc Ukrainie Grupa Ikano przekazała Nienieodpowiedzialnym 185 tysięcy euro na pomoc Ukrainie
Pomoc Ukrainie

Grupa Ikano przekazała Nienieodpowiedzialnym 185 tysięcy euro na pomoc Ukrainie


20 października, 2022

Grupa Ikano w ramach dorocznej akcji wolontariatu pracowniczego #IkanoHealthWeek przekazała Fundacji Nienieodpowiedzialni kwotę 185 tysięcy euro na pomoc Ukrainie. W inicjatywie wzięło udział 1.706 pracowników Grupy Ikano z 15 krajów Europy, Azji i Ameryki Południowej. Za środki otrzymane w ramach akcji, fundacja zakupi między innymi pojazdy medyczne oraz sprzęt medyczny do kilku wybranych szpitali w Ukrainie.

Od 7 lat Grupa Ikano w ramach akcji Ikano Health Week łączy dobroczynność z dbaniem o zdrowie fizyczne i mentalne swoich pracowników. Na czym dokładnie polega akcja? To, czy firma wesprze dany cel dobroczynny zależy od zaangażowania pracowników Grupy Ikano. W ciągu tygodniowej akcji Ikano Health Week pracownicy muszą przeznaczyć 8 tysięcy godzin na uprawianie sportu, aktywność fizyczną lub dbanie o swoje zdrowie mentalne. Mogą biegać, jeździć rowerem, pływać, praktykować jogę, spacerować i podejmować wiele innych aktywności. Jeśli cel zostanie osiągnięty, wówczas liczba godzin zostaje zamieniona na konkretną kwotę wsparcia tj. 185 tysięcy euro na wybrany cel charytatywny.

W tym roku Grupa Ikano zdecydowała, że środki otrzyma Fundacja Nienieodpowiedzialni. Zostaną one w całości przeznaczone na pomoc osobom poszkodowanym na skutek działań wojennych na terytorium Ukrainy.

Od lewej stoją: Sylwester Pedowicz z Ikano Bank Polska, Jakub Bałaban – szef Humanosh Med Evacuation Poland i Artur Nowak-Gocławski – Grupa ANG i Nienieodpowiedzialni

Tegoroczna edycja Ikano Health Week przerosła nasze oczekiwania. W inicjatywie wzięło udział 1706 koleżanek i kolegów z Grupy Ikano. Padła rekordowa liczba godzin, bo aż 12,681. W tym roku zdecydowaliśmy się, że kwota 185 tysięcy euro trafi do Fundacji Nienieodpowiedzialni, a dokładnie zostanie przeznaczona na pomoc osobom pokrzywdzonym na skutek działań wojennych w Ukrainie.”

powiedział Sylwester Pedowicz, Branch & Commercial Manager, Ikano Bank Polska.

Współpracujemy z Ikano Bank Polska już od prawie 10 lat w ramach projektu społecznego NNO (Nienieodpowiedzialni) realizowanego przez naszą fundację. Dziękujemy za zaufanie jakim ponownie Grupa Ikano nas obdarzyła. Środki, które otrzymamy w ramach grantu przeznaczymy na zakup kolejnego ambulansu i innych pojazdów do ewakuacji cywilów z terenów zagrożonych oraz zakup sprzętu medycznego do szpitali w Ukrainie. Posłużą one także na dalsze wsparcie i działalność Humanosh Med Evacuation Poland tj. grupie lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek, którzy od ponad pół roku transportują rannych z terytorium Ukrainy do polskich i zagranicznych szpitali.

mówi Artur Nowak – Gocławski, prezes Fundacji Nienieodpowiedzialni i Grupy ANG SA.

Jak pomagamy

Fundacja Nienieodpowiedzialni od pierwszego dnia wojny podejmuje konkretne działania związane z przeciwdziałaniem katastrofie humanitarnej w Ukrainie. Była to m.in. budowa bazy mieszkaniowej dla uchodźców, wysyłka transportów z pomocą humanitarną (leki, środki opatrunkowe, żywność, odzież ochronna itp.) jak również zakup trzech karetek sanitarnych oraz pojazdu medycznego. Pojazdy te są użytkowane przez Humanosh Med Evacuation Poland, jeżdżą w konwojach humanitarnych transportując rannych (cywilów i żołnierzy) w wyniku działań wojennych do szpitali w Polsce i za granicą. Łączna suma wsparcia finansowego jakiego udzieliła Fundacja Nienieodpowiedzialni przy wsparciu Darczyńców wynosi już prawie 2 miliony złotych.

Są wśród nich: Aegon, Benefit Systems, Biuro Informacji Kredytowej, BNP Paribas Bank Polska, Confindustria Polonia, Fundacja ING Dzieciom wraz z ING Bank Śląski, Fundacja BNP Paribas, Fundacja Santander Bank Polska, Fundacja Orlen, Ikano Bank, KRUK SA, Polish Lewisham Center w Londynie, Ultimo S.A.

Więcej informacji na stronie: https://nno.pl/category/pomoc-ukrainie/


Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej