Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas

Idea.

NNO – Po stronie odpowiedzialności 

 

NNO to miejsce rozmów, społeczność i ośrodek niezależnych treści. Do rozmów, dyskusji i debat prowadzonych w NNO zapraszamy przedstawicielki i przedstawicieli szeroko rozumianej nauki – filozofów, etyków, ekonomistów, psychologów, socjologów, ekologów, działaczki i działaczy praw człowieka oraz liderki i liderów biznesu. Mamy też u nas miejsce dla artystów, sportowców.

 

Tworząc treści stawiamy na ważne dla jednostek i dla społeczeństwa pytania i wspólnie szukamy na nie odpowiedzi:

→ Co wnosimy i czego oczekujemy od społeczeństwa?

→ Co może nam pomóc budować dobre życie zawodowe, obywatelskie i prywatne?

→ Jak działa biznes? Czy jest partnerem dla społeczeństwa, pracowników? Czy szanuje środowisko naturalne?

→ Co wspólnie możemy zrobić dla świata? Czy jesteśmy za niego odpowiedzialni/odpowiedzialne?

 

Szukając odpowiedzi na te i podobne pytania chcemy Was inspirować do myślenia i działania, zgodnie z hasłem – ZOBACZ, ZROZUM, ZMIENIAJ. Chcemy razem z Wami poszukiwać i odkrywać lepszy wymiar życia społecznego i biznesu, niż te, które znamy. Chcemy stawać się lepszymi ludźmi. Zbierać doświadczenia wynikające z działania na rzecz dobra wspólnego.

 

NNO jest inicjatywą niekomercyjną i non-profitową, realizowaną pro-publico bono w ramach Fundacji Nienieodpowiedzialni.

 

Projekt działa i jest rozwijany dzięki środkom pozyskiwanym od Darczyńców i Partnerów.

NNO jest kontynuacją projektu społecznego Nienieodpowiedzialni o charakterze filozoficzno-biznesowym, (od 2013 roku). Działamy przy Fundacji Nienieodpowiedzialni. Tworzymy, publikujemy i propagujemy treści w serwisie nno.pl (dawniej nienieodpowiedzialni.pl), w magazynie NNO, serii książkowej “Rozmowy o odpowiedzialności” oraz podczas corocznych konferencji Nieodpowiedzialnych.

Każda z konferencji ma hasło-klucz. To jeden z siedmiu grzechów głównych. Spotkania na żywo z Wami są pretekstem do dyskusji na tematy, które nas nurtują. Mówiliśmy już o chciwości, o tym ile w nas pychy, lenistwa, nieumiarkowania, gniewu, zazdrości czy nieczystości. W 2023 r, rozpoczęliśmy nowy cykl oparty o trzy idee. Dobro-Piękno-Prawda. Hasłem kluczem w 2023 było dobro. W 2024 r. będzie piękno

NNO i Fundacja Nienieodpowiedzialni powstały z inicjatywy Grupy ANG S.A. – ogólnopolskiej firmy pośrednictwa finansowego, która od lat działa na rzecz budowania i rozwoju etycznej, odpowiedzialnej sprzedaży, biznesu oraz odpowiedzialności społecznej. 

Zespół NNO

Jolanta Grabowska

kierowniczka projektu NNO

Odpowiada za działania operacyjne Fundacji Nienieodpowiedzialni. Prowadzi projekt społeczny NNO, wydawczyni serwisu nno.pl.

Dorota Chrobak

redaktorka współpracująca

Dziennikarka

Ewa Dunal

redaktorka współpracująca

dziennikarka i producentka podcastów - współtworzy markę Sounds and Stories. Międzynarodowe doświadczenie dziennikarskie rozwijała pracując w Outriders jako menedżerka projektów międzynarodowych, reporterka i researcherka.

Anna Maruszeczko

redaktorka współpracująca

Dziennikarka. Kolekcjonerka poruszających i budujących historii. Realizuje się i rozwija w tematyce społecznej i psychologicznej. Autorka podcastu „Wojowniczki&Wojownicy“ o ludziach w procesie zmiany, poszukujących i zaangażowanych, działających na rzecz dobra wspólnego.

Eliza Michalik

redaktorka współpracująca

Dziennikarka telewizyjna, radiowa i prasowa, w latach 2007–2019 dziennikarka stacji telewizyjnej Superstacja, w której prowadziła m.in. program publicystyczny Nie ma żartów; od 2019 felietonistka „Gazety Wyborczej”, portalu NaTemat.pl i Koduj24.pl oraz dziennikarka telewizji internetowej Onetu, a od 2020 również prowadząca audycje na antenie Radia Nowy Świat. Od 2021 przygotowuje także autorskie podcasty tworzone w Sekielski Brothers Studio.

Marcin Milczarski

starszy konsultant, VIVERNO. Ekspert ds. ESG i zrównoważonego rozwoju, wykładowca akademicki, socjolog

Specjalizuje się w doradztwie strategicznym i raportowym oraz biznesowym łączeniu zagadnień środowiskowych i społecznych (zielona transformacja, agregacje ryzyk, sprawiedliwość klimatyczna). Entuzjasta muzyki, koszykówki i biografii. W 2023 r. nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się książka Kopia zapasowa – wywiad rzeka Marcina Milczarskiego z prof. Piotrem Sztompką.

Grzegorz Nawrocki

redaktor współpracujący

Anglista, amerykanista, dziennikarz. Prowadził programy publicystyczne m.in. w Telewizji Polskiej. Prezes British Alumni Society w Polsce.

Artur Nowak - Gocławski

inicjator projektu NNO

Prezes Fundacji Nienieodpowiedzialni

Paweł Oksanowicz

redaktor współpracujący

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. Zajmuje się dziennikarstwem idei. W NNO jest redaktorem i prowadzącym wywiady oraz konferencje. Prowadzi też program "BIZON-Biznes Odpowiedzialny i Nowoczesny" w MUZO.FM (Grupa POLSAT). Pisze książki tematyczne, biograficzne i powieści. Jest też moderatorem licznych konferencji i debat związanych z biznesem, zrównoważonym rozwojem, ekologią.

Krystyna Romanowska

redaktorka współpracująca

Dziennikarka i autorka książek. Interesuje się psychologią i socjologią. W NNO prowadzi autorski cykl podcastów Nowy Nieznany Świat oraz pisze dla magazynu NNO.

Biała Księga

Misja i praktyki

 

Naszą misją jest docieranie do prawdy o świecie. Ustalanie prawdy służy rzetelnej informacji. Gdyby ta informacja przyczyniła się do zmiany świata na lepsze, nasze ambicje zostałyby w pełni zaspokojone.

W działaniach kierujemy się uczciwością. Tam, gdzie tylko można w sposób niewartościujący przedstawiamy tematy ważne dla naszych odbiorców.

Unikamy konfliktów interesów, rzeczywistych lub pozornych. Wszelkie sporne sprawy rozwiązujemy wspólnie. Nie chcemy ulegać naciskom. Tak samo chcemy być traktowani przez naszych odbiorców i partnerów.

Wszelkie umowy z naszymi partnerami zawieramy w sposób jawny. Nie zawierają one żadnych form nacisku bezpośredniego i pośredniego. Umowy z partnerami nie mogą wpłynąć na ostateczną decyzję dotyczącą publikacji materiału.

Materiały sponsorowane są odpowiednio oznaczane.

Materiały umieszczane na nośnikach NNO są wspólną własnością. Ich rozpowszechnianie jest dozwolone na zasadzie wolnej licencji, z umieszczeniem adnotacji o źródle.

Tematy

Treści dobieramy na zasadzie istotności dla odbiorców. Odzwierciedlają one problemy i sprawy, którymi żyje nasze otoczenie i społeczeństwo.

Język

Wolność mediów oznacza dla nas wzięcie odpowiedzialności za treść i formę przekazu oraz wynikające z nich konsekwencje. Używamy klarownego języka, dostosowanego do odbiorcy i medium.

Organizacja pracy

Decyzje dotyczące wyboru tematów, nośników i terminu realizacji podejmujemy wspólnie.

Odpowiedzialność za powstanie materiałów na ich poszczególnym etapie spoczywa na autorce/autorze.

Wszystkie z publikowanych treści są równoprawne.