Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Wspieramy Podlaskie Ochotnicze Pogotowie Humanitarne Wspieramy Podlaskie Ochotnicze Pogotowie Humanitarne Na zdjęciu od lewej Człowiek Lasu, Eliza Kowalczyk, Artur Nowak-Gocławski
Odpowiedzialność

Wspieramy Podlaskie Ochotnicze Pogotowie Humanitarne


27 lipca, 2023

Kryzys humanitarny na granicy polsko-białoruskiej trwa od lipca 2021 roku, niestety nic nie zapowiada jego końca. W ramach otrzymanego grantu od Grupy Ikano postanowiliśmy wesprzeć wolontariuszy, którzy udzielają pomocy humanitarnej ludziom jej potrzebującym. Artur-Nowak Gocławski prezes naszej fundacji spotkał się z przedstawicielami POPH w Białowieży i przekazał im dwa pojazdy terenowe. Dzięki temu wolontariusze dotrą do ludzi uwięzionych w podlaskich lasach i udzielą im pomocy.

Zakup jednego z aut był możliwy dzięki grantowi od Ikano Banku. Pojazd ten został przekazany w darowiźnie do Fundacji Wolno nam, z którą współpracują osoby pomagające na granicy polsko-białoruskiej. Drugi pojazd, który wcześniej służył na Ukrainie, przekazaliśmy wolontariuszom w użytkowanie na okres 6 miesięcy. Oprócz pojazdów terenowych przekazaliśmy także wsparcie finansowe dla wolontariuszy, którzy często rezygnują z pracy zarobkowej, aby nieść pomoc, a także sprzęt do komunikacji satelitarnej.

W imieniu Podlaskiego Ochotniczego Pogotowia Humanitarnego auta odebrali: Eliza Kowalczyk, Człowiek Lasu, Agnieszka Gryz i Piotr Czaban. Ważne jest, żebyśmy pamiętali, że mimo różnic i konfliktów, wszyscy jesteśmy ludźmi. I jeśli tylko jest to możliwe trzeba nieść pomoc.

Obejrzyj relację z przekazania na YouTube.

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej