Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Z nadzieją na pokój. Świąteczny koncert charytatywny Fundacji Nienieodpowiedzialni Z nadzieją na pokój. Świąteczny koncert charytatywny Fundacji Nienieodpowiedzialni
Pomoc Ukrainie

Z nadzieją na pokój. Świąteczny koncert charytatywny Fundacji Nienieodpowiedzialni


2 listopada, 2022

W niedzielę, 4 grudnia o godz. 18:00 w Sali Koncertowej „Nowa Miodowa” ZPSM Nr 1 w Warszawie odbędzie się Świąteczny Koncert Charytatywny na rzecz Ukrainy „Z nadzieją na pokój”. Całkowity przychód ze sprzedaży biletów przeznaczymy na zakup sprzętu medycznego do nowego ambulansu, który będzie służył ratownikom ewakuującym rannych obywateli Ukrainy.

Świąteczny koncert charytatywny jest zwieńczeniem działań naszej Fundacji mających na celu przeciwdziałanie katastrofie humanitarnej w Ukrainie. O tym, co zrobiliśmy do tej pory można przeczytać tutaj.

Koncert „Z nadzieją na pokój” odbędzie się w niedzielę, 4 grudnia o godz. 18:00 w przepięknej Sali Koncertowej „Nowa Miodowa” przy Zespole Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie. Koszt jednego biletu to 100 zł. Sprzedaż na platformie Going.

Naszym celem jest zebranie 50 tysięcy złotych. Zostaną one przeznaczone na zakup wyposażenia czwartego ambulansu Fundacji w niezbędny sprzęt medyczny. Będą to nosze, defibrylator lub respirator. Ambulans przekażemy do użytkowania zespołowi medycznemu Humanosh Med Evacuation. To grupa medyków: lekarek_rzy, ratowniczek_ków medycznych oraz pielęgniarek, którzy od ponad pół roku zajmują się ewakuacją rannych – cywilów i żołnierzy – i ich transporcie do szpitali w Polsce i za granicą.

Sara Dragan – młode pokolenie polskich skrzypaczek

Artystką, która charytatywnie wystąpi w czasie koncertu będzie 23-letnia Sara Dragan. To jedna z najbardziej obiecujących skrzypaczek swojego pokolenia. Sara Dragan wykona sześć utworów. Pianistą towarzyszącym będzie Sławomir Cierpik.

Od 2013 roku Sara pracuje pod kierunkiem legendarnego pedagoga – prof. Zakhara Brona. Studiuje w Escuela Superior de Musica Reina Sofia w Madrycie między innymi dzięki stypendium, które otrzymała od Santander Bank Polska na rok akademicki 2022/2023. Naukę kontynuuje także w Zakhar Bron Academy w Interlaken (Szwajcaria) oraz  Akademii Muzycznej im.K.Lipińskiego we Wrocławiu. Skrzypaczka gra na instrumencie Nicola Amati (Cremona, 1666r.) użyczonym jej przez Florian Leonhard Fine Violins w Londynie.

Sara zdobyła I miejsce/Grand Prix na 60 konkursach skrzypcowych w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz Azji. Między innymi na Międzynarodowym Konkursie Młodych Skrzypków im. H. Wieniawskiego & K. Lipińskiego w Lublinie, New York International Artists Association Competition, International G.P.Telemann Violin Competition, International Global Music Partnership Competition. Skrzypaczka jest również laureatką III miejsca oraz wielu nagród specjalnych na Międzynarodowym Konkursie na Skrzypce Solo im. T. Wrońskiego w Warszawie. Jako solistka grała w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata. Między innymi w Filharmonii Berlińskiej, Carnegie Hall, Walt Disney Hall of Los Angeles Philharmonic, Konzerthaus Berlin, Haeundae Cultural Center Concert Hall w Korei Południowej, Krannert Center for the Performing Arts (Illinois), Rachmaninov Concert Hall w Moskwie,  NFM we Wrocławiu, NOSPR w Katowicach oraz wielu innych.

Program koncertu

Sara Dragan – skrzypce.

Sławomir Cierpik – fortepian.

Wśród utworów znajdą się:

  • Johannes Brahms – Sonata d-moll na skrzypce i fortepian
  • Niccolo Paganini – I Palpiti Op.13 (arr.Kreisler)
  • Jeno Hubay – Carmen Fantasy
  • Maurice Ravel – Tzigane
  • Fryderyk Chopin – Nokturn cis-moll (arr. N.Milstein)
  • Tomaso Antonio Vitali – Chaconne

Dziękujemy naszym Partnerom za wsparcie w organizacji koncertu

Jeśli możesz i chcesz wesprzyj nasze działania.

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej