Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Nienieodpowiedzialni zakupili trzeci ambulans i auto do szybkiej ewakuacji dzięki wsparciu Fundacji Santander Nienieodpowiedzialni zakupili trzeci ambulans i auto do szybkiej ewakuacji dzięki wsparciu Fundacji Santander
Pomoc Ukrainie

Nienieodpowiedzialni zakupili trzeci ambulans i auto do szybkiej ewakuacji dzięki wsparciu Fundacji Santander


11 lipca, 2022

Wojna w Ukrainie trwa już ponad 130 dni. Obywatele Ukrainy liczą na nasze wsparcie – zwłaszcza Ci, którzy wciąż pozostają w strefach objętych działaniami wojennymi. Postanowiliśmy zakupić kolejne pojazdy medyczne – ambulans i Toyotę Land Cruiser do szybkiej ewakuacji, aby nieść pomoc rannym i poszkodowanym. Pomogła je sfinansować Fundacja Santander, która przekazała nam 200 tysięcy złotych.

Karetka sanitarna Renault Master została już dostarczona do wojskowej jednostki medycznej w Charkowie. Medycy będą udzielać pierwszej pomocy rannym żołnierzom i ewakuować ich z pola walki.

Dziękuję Fundacji Santander za to, co dla nas i Ukrainy zrobili. To jest czas próby, z której wszyscy musimy i chcemy wyjść jak należy. Dzięki takim partnerstwom jest nadzieja” – powiedział Artur Nowak-Gocławski, prezes Fundacji Nienieodpowiedzialni i prezes Grupy ANG”.

Z kolei Toyota Land Cruiser została przekazana grupie Med Evacuation i przerobiona na pojazd do szybkiej ewakuacji medycznej. Pojazd i wolontariusze medycy docierają do miejsc, gdzie wymagana jest prędkość i zwinność działania. Tym pojazdem są ewakuowani lżej ranni pacjenci.

Pomagamy od pierwszych dni wojny – zobacz co do tej zrobiliśmy https://nno.pl/razem-dla-ukrainy/

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej