Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Nienieodpowiedzialni wysłali 10 transportów z pomocą humanitarną do Ukrainy Nienieodpowiedzialni wysłali 10 transportów z pomocą humanitarną do Ukrainy Katie Godowski / Pexels
Pomoc Ukrainie

Nienieodpowiedzialni wysłali 10 transportów z pomocą humanitarną do Ukrainy


23 maja, 2022

Od ponad dwóch miesięcy, regularnie co tydzień, wysyłamy pełny samochód pomocy humanitarnej do potrzebujących mieszkańców, którzy pozostają w Ukrainie. Każdy transport zawiera tony produktów: leków, środków opatrunkowych, odzież ochronną, żywność i podstawowe środki pierwszej pomocy dla cywilów i walczących o wyzwolenie Ukraińców.

W piątek, 21 maja ruszył i już bezpiecznie dotarł do okolic Kijowa 10 transport. Zorganizowaliśmy go przy wsparciu naszych Ukraińskich partnerów, którzy na bieżąco informują nas, co w danym momencie jest najbardziej potrzebne ludności pozostającej w Ukrainie.

Najpilniejsze potrzeby na dziś to:

  • Żywność: makarony, ryż, kasze, mąka, olej, cukier, sól, płatki owsiane (górskie/błyskawiczne), mleko w kartonach, konserwy mięsne, warzywa w puszkach (groszek, kukurydza, fasola, pomidory, sosy pomidorowe), kawa, herbata, czekolada, batony energetyczne, gotowe dania w puszkach lub słoikach, mleko w proszku dla dzieci
  • Środki pierwszej potrzeby: mydło w kostce, żele do mycia, szampony, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, podpaski, tampony, chusteczki nawilżane, pampersy (różne rozmiary).
  • Środki medyczne: gazy, bandaże, opatrunki hemostatyczne, stazy taktyczne, opatrunki typu izraelskiego,
  • Inne: bielizna damska i męska (nieużywana, różne rozmiary), skarpety (różne rozmiary), t-shirty w ciemnych kolorach (różne rozmiary), kołdry, koce, śpiwory (nieużywane)

W sprawie darów rzeczowych prosimy o kontakt z Jolantą Grabowską: tel.+48 795 589 032, e-mail: jolanta.grabowska@nienieodpowiedzialni.pl

Wsparcie Fundacji udzieliło już kilkaset indywidualnych Darczyńców, organizacji pozarządowych i wiele organizacji biznesowych takich jak: Aegon, Benefit Systems, Biuro Informacji KredytowejBNP Paribas Bank Polska, Fundacja Santader,  Confindustria Polonia, Ikano BankING Bank Śląski, KRUK SA, Polish Lewisham Center w Londynie, Ultimo SA.

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej