Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Na czym polega dobre życie? Rozmowa z Barbarą Labudą Na czym polega dobre życie? Rozmowa z Barbarą Labudą
Głębiej w Siebie

Na czym polega dobre życie? Rozmowa z Barbarą Labudą


31 stycznia, 2022

Dlaczego jesteśmy na Ziemi? Co mamy tu zrobić dla siebie i innych? O poszukiwaniu sensu i celu życia, konsekwencjach naszych wyborów i zachowań oraz o tym dlaczego warto zadawać pytania Eliza Michalik rozmawia z Barbarą Labudą – doktor nauk humanistycznych, polityczką i działaczką opozycji demokratycznej w czasach PRL.

Wolność, niezależność i swoboda – doświadczanie i realizowanie tych właśnie wartości jest jednym z celów życia Barbary Labudy, która od lat działa na rzecz obrony wolności światopoglądowej, praw kobiet, mniejszości religijnych i narodowościowych, obronie grup dyskryminowanych i przeciwdziałaniu agresji.

Jak podkreśla Barbara Labuda odkrywanie swojej właściwej drogi dzieje się przez całe nasze życie i często składa się z małych doświadczeń. Ważne, aby robić to w taki sposób, aby nie krzywdzić innych.

Barbara Labuda – romanistka, doktor nauk humanistycznych, polityczka, działaczka opozycji demokratycznej w czasach PRL. Posłanka na Sejm X (z listy Solidarności), I i II kadencji (Unia Wolności, Unia Demokratyczna), minister w Kancelarii Prezydenta RP, w latach 2005–2010 ambasador RP w Luksemburgu.

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej