Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą” – relacja. Koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą” – relacja. fot. Oliwia Nowakowska
Pomoc Ukrainie

Koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą” – relacja.


5 maja, 2022

28 kwietnia w Sali Muzycznej Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się koncert charytatywny na rzecz Ukrainy „Solidarni z Ukrainą”. Zebrano prawie 25 tysięcy złotych! Całość zostanie przekazana na pomoc obywatelom Ukrainy poszkodowanym w wyniku działań wojennych, które realizuje Fundacja Nienieodpowiedzialni.

Ukraina wciąż potrzebuje naszego wsparcia, aby wytrwać w walce o wolność i niepodległość. Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie nasza fundacja niesie pomoc obywatelom Ukrainy. Wspierają nas w tym nasi partnerzy, przyjaciele a także organizacje. Wśród nich Confindustria Polonia, która w czwartek 28 kwietnia we Wrocławiu zorganizowała wspaniały koncert charytatywny, z którego dochód zostanie w całości przeznaczony na organizację dalszej pomocy dla naszych Braci i Sióstr z Ukrainy, którą realizujemy. W sumie zostało zebranych prawie 25 tysięcy złotych.

Co robimy na rzecz Ukrainy – czytaj tutaj.

W koncercie wzięli udział znamienici goście, którzy otworzyli koncert krótkimi przemowami. Wśród nich: Aldo Amati, Ambasador Włoch, Jurij Tokar, Konsul Generalny Ukrainy we Wrocławiu, Monika Kwiatosz, Konsul Honorowa Republiki Włoch, Ugo Rufino, Dyrektor Instytutu Kultury Włoskiej w Krakowie, Igor Salamon, Przewodniczący Wrocławskiego Koła Związku Ukraińców, Simone Granella, Prezes Confindustria Polonia oraz Alessandro Saglio, Dyrektor Generalny Confindustria Polonia.

Jego Ekscelencja Ambasador Włoch Aldo Amati.
Jurij Tokar, Konsul Generalny Ukrainy we Wrocławiu
Pani Monika Kwiatosz, Konsul Honorowa Republiki Włoch

Dziękujemy Confindustria Polonia za organizację koncertu i wsparcie jakie otrzymaliśmy, abyśmy mogli kontynuować działania pomocowe na rzecz Ukrainy.

Od lewej: Alessandro Saglio, Dyrektor Generalny Confindustria Polonia oraz Simone Granella, Prezes Confindustria Polonia

Podziękowania za organizację koncertu złożył Artur Nowak- Gocławski, prezes Fundacji Nienieodpowiedzialni, który podkreślił, że wojna w Ukrainie jest naszą wspólną sprawą, a nasi Ukraińscy przyjaciele walczą także o naszą wolność.

To jest wojna barbarzyństwa z całym cywilizowanym światem, wojna dobra ze złem, to jest nasza wspólna wojna. To też czas naszej próby i powinniśmy robić wszystko, aby pomóc naszym Ukraińskim przyjaciołom.

Artur Nowak-Gocławski, prezes Fundacji Nienieoppowiedzialni

Podczas koncertu wystąpili Mistrz Wadim Brodski – ukraiński wirtuoz skrzypiec z polskim paszportem, potomek Adolfa Brodskiego, pierwszego wykonawcy Koncertu skrzypcowego Piotra Czajkowskiego. Zwycięzca VII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.

Towarzyszył mu Chór chłopięcy NFM, założony w 2009 roku przez Andrzeja Kosendiaka, dyrektora Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Dyrektorem artystycznym zespołu jest Małgorzata Podzielny. Chór Chłopięcy NFM angażuje się w życie kulturalne Wrocławia. Współpracuje z m.in. Operą Wrocławską, Teatrem Muzycznym Capitol, a także z Wrocławskim Teatrem Lalek. Młodzi śpiewacy koncertowali już w Austrii, Czechach, na Słowacji i w Japonii. W koncercie wystąpili także Bartłomiej Wezner – pianista oraz Agnieszka Lewandowska-Gryś – pianistka chóru.

Za pomoc w organizacji koncertu dziękujemy także wolontariuszom Grupy ANG z Wrocławia.

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej