Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Karetka Nienieodpowiedzialnych na ratunek noworodkom Karetka Nienieodpowiedzialnych na ratunek noworodkom fot. red. NNO
Pomoc Ukrainie

Karetka Nienieodpowiedzialnych na ratunek noworodkom


13 maja, 2022

Jedna z karetek Fundacji Nienieodpowiedzialni została wyposażona w inkubator oraz respirator, dzięki któremu wolontariusze-medycy z grupy Med Evacuation będą mogli ratować najmniejszych pacjentów z Ukrainy. To pierwsza taka karetka, która umożliwi ewakuację noworodków i niemowląt z Ukrainy. Będą one miały szanse na przeżycie tylko wtedy, gdy w porę zostaną przewiezione do neonatologicznych placówek medycznych w Polsce.

Od prawie dwóch miesięcy w pomoc Ukraińskim obywatelom poszkodowanym w wyniku działań wojennych w Ukrainie lub wymagających specjalistycznego leczenia zaangażowani są wolontariusze z grupy Med Evacuation. Dzięki karetkom sanitarnym zakupionym w ramach zbiórek naszej fundacji niemal codziennie ratują życie żołnierzy i cywilów. Teraz dzięki hojności i zaangażowaniu kolejnych firm i ludzi dobrej woli będą także mogli ewakuować najmniejszych pacjentów – noworodki i niemowlęta.

W środę, 11 maja w siedzibie fundacji i Grupy ANG spotkali się przedstawiciele Med Evacuation, którzy odebrali sprzęt: inkubator transportowy oraz respirator. Inkubator transportowy użyczyła bezpłatnie i na czas nieokreślony firma International Biomedical, gniazda do pozycjonowania dzieci firma Conceptnatal, a pozostały niezbędny sprzęt Neotech Products LLC przy wsparciu i zaangażowaniu Piotra Korczyńskiego z firmy KROBAN z Łodzi. Wielkie podziękowania!

Inkubator do transportu noworodków został nam użyczony przez firmę International Biomedical dzięki zaangażowaniu Piotra Korczyńskiego z firmy KROBAN – dziękujemy! Wartość inkubatora to ponad 250.000 PLN.

Trwa zbiórka na respirator, który został nam na dziś użyczony. Jego wartość wraz z niezbędnym sprzętem to ponad 100.000 zł.

Na ten moment zakup respiratora wsparły firmy Ultimo SA., Ikano Bank.

Wpłat można dokonywać na konto naszej fundacji:

Fundacja „Nienieodpowiedzialni”

ul. J.P. Dziekońskiego 1, 00-728 Warszawa z dopiskiem „Ukraina”

Wpłaty w PLN: 43 1050 1012 1000 0090 3214 9883

Wpłaty w EUR: 21 1050 1012 1000 0090 3214 9891

Wpłaty w USD: 54 1050 1012 1000 0090 8156 1970

SWIFT: INGBPLPW

Dzięki takiemu sprzętowi jest szansa na uratowanie najmniejszych pacjentów z Ukrainy. Zapewnia on bezpieczny transport podczas kilkugodzinnej ewakuacji do szpitali neonatologicznych w Polsce.
Gotowi do akcji!

Zobacz co jeszcze robimy dla Ukrainy

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej