Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Prawie 300 pacjentów z Ukrainy uratowanych dzięki m.in.  karetkom Nienieodpowiedzialnych Prawie 300 pacjentów z Ukrainy uratowanych dzięki m.in.  karetkom Nienieodpowiedzialnych fot. Archiwum J.B.
Pomoc Ukrainie

Prawie 300 pacjentów z Ukrainy uratowanych dzięki m.in. karetkom Nienieodpowiedzialnych


2 czerwca, 2022

Od czasu kiedy ambulanse zakupione przez naszą fundację oddaliśmy w użytkowanie wolontariuszom-medykom ewakuowali oni z Ukrainy prawie 300 pacjentów – dorosłych i dzieci. Wszyscy bezpiecznie trafili do Polskich lub zagranicznych szpitali w Niemczech, Francji, Belgii i Szwecji. O niezwykłej działalności i bohaterstwie medyków powstał reportaż.

Reportaż zrealizował dziennikarz TVN 24 Konrad Borusiewicz. Materiał można obejrzeć w całości na platformie player.pl (emisja z dnia 28 maja, 18:00 w serwisie informacyjnym).

Więcej na temat naszej działalności i pomocy niesionej Ukrainie przeczytasz tutaj: https://nno.pl/category/pomoc-ukrainie/

Wsparcie finansowe w zakupie dwóch karetek udzieliły między innymi: Aegon, Benefit Systems, Fundacja BNP Paribas Bank Polska i BNP Paribas Bank Polska, Ikano Bank, Fundacja ING Dzieciom wraz z ING Bank Śląski.

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej