Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Czy w czasie wojny istnieją normy, moralność i wartości ? Pytamy o to prof. Magdalenę Środę. Czy w czasie wojny istnieją normy, moralność i wartości ? Pytamy o to prof. Magdalenę Środę.
Głębiej w Siebie

Czy w czasie wojny istnieją normy, moralność i wartości ? Pytamy o to prof. Magdalenę Środę.


7 kwietnia, 2022

Wojna to test na nasze człowieczeństwo. Co się dzieje dziś z wartościami takimi jak godność, szacunek dla drugiego człowieka, wolność, dobro i empatia? Czy i jak długo będziemy w stanie je zachować? O postawach Polek i Polaków, naszych dylematach moralnych, solidarności i różnicach pomiędzy asymilacją a integracją rozmawiamy z prof. Magdaleną Środą. Zapraszamy na pierwszą część rozmowy.

Wojna w Ukrainie trwa już ponad miesiąc. W Polsce granicę przekroczyło już ponad 2,5 miliona uchodźców. Potrzebna jest pomoc systemowa, finansowa, instytucjonalna. Po pierwszej fali dobroci, solidarności i empatii, jaką polscy obywatele okazali swoim sąsiadom – głównie kobietom i dzieciom – czas na rozwiązania, które odciążą społeczeństwo i organizacje pozarządowe. Pozostaje też niezwykle ważna sfera dotycząca wartości. Bo dla walczących Ukraińców, ważne jest, abyśmy wytrwali w tej postawie jak najdłużej.

Zobacz co robimy w Nienieodpowiedzialnych, aby pomóc Ukraińcom.

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej