Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Solidarni z Ukrainą – dołącz i pomóż! Solidarni z Ukrainą – dołącz i pomóż!
Pomoc Ukrainie

Solidarni z Ukrainą – dołącz i pomóż!


7 kwietnia, 2022

Ponad sto zaopiekowanych rodzin, setka kierowców-wolontariuszy, którzy przewieźli prawie tysiąc osób – kobiet i dzieci – z przejść granicznych oraz sześć transportów środków z pomocą humanitarną dostarczane na teren walk w Ukrainie. To efekt działań podjętych przez Fundację Nienieodpowiedzialni i jej partnerów jako przeciwdziałanie skutkom działań wojennych na terytorium Ukrainy. Dołącz i pomóż braciom i siostrom w Ukrainie.

Pomoc w kraju

W pierwszych dniach wojny zespół wolontariuszy fundacji i Grupy ANG skupił się na organizacji transportów na granicę skąd zabierano uchodźców – głównie kobiety i dzieci (prawie 1000 osób!) – i przewożono ich w bezpieczne miejsca na terenie kraju. Kierowców – wolontariuszy jest dziś ponad setka.

W ciągu kilku dni od rozpoczęcia przez Rosję agresji i działań wojennych na Ukrainie udało się także stworzyć bazę lokali mieszkaniowych, pokoi, domów (ponad 400) we współpracy z Nieruchomosci-online.pl oraz agentami nieruchomości biorącymi udział w akcji „Pośrednicy dla Ukrainy”. Część z mieszkań przekazywanych jest bezpłatnie, część kosztów pokrywa Grupa ANG, a część Fundacja Nienieodpowiedzialni, dzięki prowadzonej zbiórce publicznej. Lokale mieszkalne trafiają też do podopiecznych Fundacji Humanosh im. Sławy i Izka Wołosiańskich, z którą Nienieodpowiedzialni współpracują. W sumie znaleziono schronienie ponad setce rodzin.

Czytaj też: https://nno.pl/solidarni-z-ukraina-oswiadczenie-solidarnosci-polskich-organizacji-spolecznych-z-ukraina/

Pomoc humanitarna na Ukrainie

Od ponad trzech tygodni powadzimy także zbiórki pieniędzy na zakupy leków, środków medycznych do ratowania życia, żywności, kocy, śpiworów oraz sfinansowania ich transportu na Ukrainę tam, gdzie toczą się walki i gdzie wciąż przebywa ludność cywilna odcięta całkowicie od świata. W organizacji zakupów i ich przewiezieniem pomaga fundacji grupa Ukrańców m.in. Ruslan Genis, Jarosław Szewczuk oraz Inna Iurechko z firmy Ingrono z Piaseczna.

Zorganizowaliśmy do dziś sześć tur transportów z Polski do Ukrainy. Kolejne są w przygotowaniu.

Razem możemy więcej!

Organizacja wszystkich naszych działań, ze szczególnym uwzględnieniem transportów z pomocą humanitarną na Ukrainę, jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu BenefitSystems i jej pracowników, Ikanobank oraz wpłatom dokonanym przez pracowników, współpracowników i przyjaciół Grupy ANG i naszej fundacji. Wspólnie planujemy kolejne akcje pomocowe mające na celu przeciwdziałanie skutkom działań wojennych na terytorium Ukrainy.

Dołączcie i wesprzyjcie nasze inicjatywy wpłacając środki na konto Fundacji Nienieodpowiedzialni: Alior Bank, 10 2490 0005 0000 4600 6940 2873 z dopiskiem „UKRAINA”.

Czytaj też: https://nno.pl/pomoz-uciekajacym-z-ukrainy/

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej