Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Sztuczna inteligencja w modelach biznesowych Sztuczna inteligencja w modelach biznesowych
Wykład

Sztuczna inteligencja w modelach biznesowych


18 kwietnia, 2021

Jakie zadania dostała sztuczna inteligencja (SI) w biznesie? Czy w przyszłości uda się prowadzić firmę, organizacje bez pomocy SI? Czy to oznacza dla niektórych utratę pracy? Jeśli tak, to przez kogo? Jeśli nie, to dlaczego? Czy będzie rosnąć bogactwo w rękach obecnych i nowych właścicieli algorytmów? Mecenasem cyklu jest Grupa ANG SA.

Odcinek 1

Definicja SI – czym jest sztuczna inteligencja? Jak bardzo adaptuje się do otoczenia? Czym jest uczenie maszynowe oraz w jaki sposób działają systemy rekomendacyjne? 

Odcinek 2

Dzieciństwo i młodość każdej sztucznej inteligencji, czyli – w jaki sposób uczy się ją tego, aby później „oddawała” nam swoje usługi. Czym jest czarna skrzynka SI oraz jak radzi sobie w biznesie?

Odcinek 3

Firmy i instytucje, które tworzą sztuczną inteligencję. Dlaczego w lecie sztucznej inteligencji nadchodzi jej zima?

Odcinek 4

Dziedziny, w których sztuczna inteligencja rozwinęła się bardzo szybko.  Na czym polegają obawy przed SI ? Jak ją finansować? 

Odcinek 5

Sztuczna inteligencja wspomaga procesy biznesowe. Jak ją rozwinąć w biznesie? Czy i jak można uzyskać przewagę nad konkurencją wykorzystując SI?

Odcinek 6

Sposoby wdrażania, mapowania, eksperymentowania z SI – w którym miejscu jest twój biznes w porównaniu do rozwoju SI?  Jak SI wpływa na otwarte modele współpracy?

Odcinek 7

Wartość danych, którymi karmi się sztuczna inteligencja. Czym są dane rotacyjne i ciągłe, własne i pozyskane i jak chronić te wrażliwe? Jak rozumieć dane jako reprezentację świata?

Odcinek 8

Przyszłość sztucznej inteligencji. Czy jest coś, co przeszkadza w rozwoju SI? Czym są xenoboty i jak rozumieć sztuczne życie? 

Odcinek 9

Sztuczna inteligencja a problemy etyczne. Jakie jest ich źródło? Czym jest bias algorytmiczny, algorytmiczne decyzje i jak działają autonomiczne auta? Co to jest „fake AI”?

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej