• Brak produktów w koszyku.

Specjalista od zadawania pytań – rozmowa z Dariuszem Rosiakiem

Ideą dziennikarstwa jest przyglądanie się światu i próba wyjaśnienia tego, co dzieje się wokół nas, a jedynym wyznacznikiem powinno być dążenie do prawdy. Czy kończy się dziennikarstwo oparte na tych zasadach? Czy obecnie dziennikarze są w stanie oprzeć się presji politycznej, komercyjnej a nawet własnych przekonań czy poglądów? 

Zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka podcastu Krystyny Romanowskiej „Nowy Nieznany Świat”. Jej gościem jest Dariusz Rosiak – dziennikarz, reporter, autor książek i prowadzący Raport o stanie świata (program emitowany niegdyś w radiowej w Trójce). Dziennikarz Roku 2020 w konkursie Grand Press. W 2016 za książkę „Ziarno i krew. Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan” był nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” oraz otrzymał Nagrodę im. Beaty Pawlak. Laureat Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż o Kurdach.

Dariusz Rosiak, fot. @arvind juneja

Dziennikarka i autorka książek. Interesuje się psychologią i socjologią. W NNO prowadzi autorski cykl podcastów Nowy Nieznany Świat oraz pisze dla magazynu NNO.