Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Specjalista od zadawania pytań – rozmowa z Dariuszem Rosiakiem Specjalista od zadawania pytań – rozmowa z Dariuszem Rosiakiem fot. Kacper Nowak-Gocławski
Odpowiedzialność

Specjalista od zadawania pytań – rozmowa z Dariuszem Rosiakiem


20 maja, 2021

Ideą dziennikarstwa jest przyglądanie się światu i próba wyjaśnienia tego, co dzieje się wokół nas, a jedynym wyznacznikiem powinno być dążenie do prawdy. Czy kończy się dziennikarstwo oparte na tych zasadach? Czy obecnie dziennikarze są w stanie oprzeć się presji politycznej, komercyjnej a nawet własnych przekonań czy poglądów? 

Zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka podcastu Krystyny Romanowskiej „Nowy Nieznany Świat”. Jej gościem jest Dariusz Rosiak – dziennikarz, reporter, autor książek i prowadzący Raport o stanie świata (program emitowany niegdyś w radiowej w Trójce). Dziennikarz Roku 2020 w konkursie Grand Press. W 2016 za książkę „Ziarno i krew. Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan” był nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” oraz otrzymał Nagrodę im. Beaty Pawlak. Laureat Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż o Kurdach.

Dariusz Rosiak, fot. @arvind juneja

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej