Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Siódmy numer gazety Nienieodpowiedzialni już dostępny!
Archiwum

Siódmy numer gazety Nienieodpowiedzialni już dostępny!


5 marca, 2020

W tym numerze piszemy o GNIEWIE i BUNCIE. „Jestem wściekli jak diabli i nie zamierzam tego dłużej znosić” – pisze Marcin Napiórkowski. Sylwia Gregorczyk-Abram pyta natomiast, jak wyglądałyby dzisiejsze społeczeństwa bez wszystkich, którzy mieli chęć i odwagę powiedzenia „nie” zastanej rzeczywistości? Również Paweł Rabiej przekonuje, że „gniew jest czymś, do czego mamy prawo, jest naturalną, zrozumiałą i potrzebną reakcją na niegodziwość, niesprawiedliwość, lenistwo, brak odpowiedzialności”. Prof. Dominika Maison mówi o buncie jako sile konsumenta, Arkadiusz Karwacki o gniewie klasy średniej. Natomiast prof. de Barbaro przekonuje, że im mniej nienawiści, tym więcej zdrowia, a Adam Aduszkiewicz, że gniew pozwala nam dotrzeć do prawdy.

W dziale ZA RZEKĄ Agnieszka Burton pisze o Aborygenach – ich mądrości i walce o przestrzeń. Rafał Tomański przybliża to, co dzieje się w Honkongu, wracając do historii Tajpingów – jednych z najbardziej niezwykłych buntowników w historii świata.

Mirosław Proppe, prezes Fundacji WWF Polska, przekonuje, że w dobie kryzysu klimatycznego trzeba zmienić strategię. „Business as usual” już nie działa. Maciej Górski stara się odpowiedzieć na pytanie – czy branża private equity może chcieć, czy też musi chcieć inwestować zgodnie z zasadami ESG? Prof. Krzysztof Obłój pisze o „firmach buntownikach”, które muszę przebyć długą i wyboistą drogę zanim przekonają innych uczestników rynku do swojej narracji. Ale, jak pisze, ma ona również w sobie piękną nagrodę – „powrót do koncepcji zarządzania jako działalności refleksyjnej i wartościowej. Działalności, w której efektywność i rezultaty są uzupełnione o to, co w funkcjonowaniu organizacji jest najpotrzebniejsze – marzenia i sens”.

Ponadto w numerze – rozmowy z prof. Jerzym Bralczykiem, Marcinem Popkiewiczem i Majką Lipiak, założycielką agencji „Leżę i Pracuję”, a także coś DLA DUSZY – recenzje filmowe, teatralne, książkowe, sztuka.

Wśród autorów najnowszego numeru (poza wyżej wymienionymi) znaleźli się: Dominika Bettman, Małgorzata Bonikowska, Dorota Chrobak, Tomasz Flanek, Joanna Heidtman, Katarzyna Jażdżewska, Paweł Łukasiak, Sylwia Małecka, Aleksandra Minkowicz-Flanek, Grzegorz Nawrocki, Paweł Oksanowicz, Krystyna Romanowska, Tomasz Sobierajski, Artur Włodarski. Redakcja: Agnieszka Mitraszewska. Skład: Jacek Konarowski.

Gazeta jest wydrukowana na papierze w 100% z recyklingu.

Chcesz otrzymać gazetę?  Zamów TUTAJ.

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej