Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Siódmy numer gazety Nienieodpowiedzialni już dostępny! Siódmy numer gazety Nienieodpowiedzialni już dostępny!
Archiwum

Siódmy numer gazety Nienieodpowiedzialni już dostępny!


5 marca, 2020

W tym numerze piszemy o GNIEWIE i BUNCIE. „Jestem wściekli jak diabli i nie zamierzam tego dłużej znosić” – pisze Marcin Napiórkowski. Sylwia Gregorczyk-Abram pyta natomiast, jak wyglądałyby dzisiejsze społeczeństwa bez wszystkich, którzy mieli chęć i odwagę powiedzenia „nie” zastanej rzeczywistości? Również Paweł Rabiej przekonuje, że „gniew jest czymś, do czego mamy prawo, jest naturalną, zrozumiałą i potrzebną reakcją na niegodziwość, niesprawiedliwość, lenistwo, brak odpowiedzialności”. Prof. Dominika Maison mówi o buncie jako sile konsumenta, Arkadiusz Karwacki o gniewie klasy średniej. Natomiast prof. de Barbaro przekonuje, że im mniej nienawiści, tym więcej zdrowia, a Adam Aduszkiewicz, że gniew pozwala nam dotrzeć do prawdy.

W dziale ZA RZEKĄ Agnieszka Burton pisze o Aborygenach – ich mądrości i walce o przestrzeń. Rafał Tomański przybliża to, co dzieje się w Honkongu, wracając do historii Tajpingów – jednych z najbardziej niezwykłych buntowników w historii świata.

Mirosław Proppe, prezes Fundacji WWF Polska, przekonuje, że w dobie kryzysu klimatycznego trzeba zmienić strategię. „Business as usual” już nie działa. Maciej Górski stara się odpowiedzieć na pytanie – czy branża private equity może chcieć, czy też musi chcieć inwestować zgodnie z zasadami ESG? Prof. Krzysztof Obłój pisze o „firmach buntownikach”, które muszę przebyć długą i wyboistą drogę zanim przekonają innych uczestników rynku do swojej narracji. Ale, jak pisze, ma ona również w sobie piękną nagrodę – „powrót do koncepcji zarządzania jako działalności refleksyjnej i wartościowej. Działalności, w której efektywność i rezultaty są uzupełnione o to, co w funkcjonowaniu organizacji jest najpotrzebniejsze – marzenia i sens”.

Ponadto w numerze – rozmowy z prof. Jerzym Bralczykiem, Marcinem Popkiewiczem i Majką Lipiak, założycielką agencji „Leżę i Pracuję”, a także coś DLA DUSZY – recenzje filmowe, teatralne, książkowe, sztuka.

Wśród autorów najnowszego numeru (poza wyżej wymienionymi) znaleźli się: Dominika Bettman, Małgorzata Bonikowska, Dorota Chrobak, Tomasz Flanek, Joanna Heidtman, Katarzyna Jażdżewska, Paweł Łukasiak, Sylwia Małecka, Aleksandra Minkowicz-Flanek, Grzegorz Nawrocki, Paweł Oksanowicz, Krystyna Romanowska, Tomasz Sobierajski, Artur Włodarski. Redakcja: Agnieszka Mitraszewska. Skład: Jacek Konarowski.

Gazeta jest wydrukowana na papierze w 100% z recyklingu.

Chcesz otrzymać gazetę?  Zamów TUTAJ.

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej