Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Organizacje pozarządowe na oceanie prawa i podatków – przewodnik po najważniejszych zagadnieniach Organizacje pozarządowe na oceanie prawa i podatków – przewodnik po najważniejszych zagadnieniach
Rozwój

Organizacje pozarządowe na oceanie prawa i podatków – przewodnik po najważniejszych zagadnieniach


11 lipca, 2023

„Organizacje pozarządowe na oceanie prawa i podatków” to praktyczny przewodnik przygotowany przez zespół prawników i doradców podatkowych CRIDO oraz Fundację CRIDO zarówno dla istniejących instytucji społecznych, jak i osób planujących założenie NGO. Warto się z nim zapoznać.

Co znajdziemy w publikacji? Dowiemy się między innymi jak założyć fundację lub stowarzyszenie, na co zwracać uwagę pisząc statut i do jakich instytucji zgłaszać dokumenty przy powoływaniu organizacji pozarządowej.

W przewodniku znajdziemy także opis procesu powoływania i rolę poszczególnych organów w fundacji i stowarzyszeniu. Ważnym aspektem dla każdej organizacji jest także kwestia posiadania statutu Organizacji Pożytku Publicznego, bo pozwala to na zbiórkę 1,5%, w przewodniku znajdują się wskazówki jak należy przejść ten proces.

Publikacja jest pomocna bo opisuje również na jakich zasadach i w ramach jakich umów NGO może zawierać umowy w zakresie zatrudniania pracowników czy współpracy z wolontariuszami.

Duża część przewodnika poświęcona jest finansowaniu i sprawozdawczości w NGO oraz podatkom –  m.in. PIT, CIT oraz VAT, zarówno w odniesieniu do instytucji prowadzących, jak i nieprowadzących działalności gospodarczej.

Publikację można pobrać ze strony Fundacji CRIDO.

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej