Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Odpowiedzialność: ciężar czy szansa? Odpowiedzialność: ciężar czy szansa?
Archiwum

Odpowiedzialność: ciężar czy szansa?


20 grudnia, 2018

Sylwester Pedowicz, Country Manager, Ikano Bank

Przede wszystkim należy postawić sobie pytanie: czy jesteś po jasnej, czy ciemnej stronie mocy?

Warto, żebyś wybrał, jakoś się określił. Każdy wybór jest dobry, lepsza zła decyzja niż żadna, a ciągły relatywizm wszystko zabija. Żyjemy i funkcjonujemy w świecie dualistycznym. Dzielimy, klasyfikujemy i szufladkujemy wszystko, w tym ludzi na dobrych i złych, a biznes na odpowiedzialny i nieodpowiedzialny; bo przecież światło nie istnieje bez ciemności, tak jak odpowiedzialny biznes nie istnieje bez biznesu nieodpowiedzialnego. Twój wybór, ale dobrze, żebyś wybrał.

Nienieodpowiedzialni gromadzą tych, którzy opowiedzieli się po jasnej stronie mocy. Czy odpowiedzialność w biznesie to dla nich ciężar czy szansa? A może to tylko kwestia nastawienia umysłu? Oraz czy to w ogóle ma znaczenie?

Jeśli uważasz, że aby zostać świętym, trzeba być męczennikiem, to jest to twoja droga do świętości i żadna inna w danej chwili się nie sprawdzi. Zostaniesz świętym poprzez męczeństwo i ta ścieżka mimo ciężaru odpowiedzialności da ci pełnię satysfakcji. To będzie twój sposób na funkcjonowanie po jasnej stronie mocy, twoja motywacja. Dla ciebie odpowiedzialność w biznesie to ciężar, ale słodki.

Jeśli twoje życie traci sens, kiedy nie ma w nim wyzwań, a wyzwania traktujesz jako źródło inspiracji, to odpowiedzialność w biznesie będzie dla ciebie szansą, zmotywuje oraz da spełnienie. Przyniesie mnóstwo energii, która będzie dla ciebie drogocennym paliwem.

Dlatego życzę tobie, czytelniku, i wszystkim, którzy już wybrali, opowiadając się po jasnej stronie mocy, aby byli odpowiedzialni w biznesie w sposób zgodny z ich własną naturą. By odnaleźli swoją motywację, która daje energię, pozwalającą przetrwać, będąc odpowiedzialnym w biznesie. My, przyjaciele Nienieodpowiedzialnych, chcemy, abyś przetrwał, osiągnął sukces i powiększał siłę jasnej strony mocy.

Nie wybieraj, już wybrałeś, teraz płyń z prądem. Niech moc będzie z tobą!

ARTYKUŁ POCHODZI Z 5 NUMERU GAZETY NIENIEODPOWIEDZIALNI – ZAMÓW GAZETĘ.

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej