Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Nienieodpowiedzialni i BNP Paribas w debacie  „Przywództwo na nowe czasy” podczas Europejskiego Forum Nowych Idei 2022 Nienieodpowiedzialni i BNP Paribas w debacie  „Przywództwo na nowe czasy” podczas Europejskiego Forum Nowych Idei 2022
Przywództwo

Nienieodpowiedzialni i BNP Paribas w debacie „Przywództwo na nowe czasy” podczas Europejskiego Forum Nowych Idei 2022


10 października, 2022

W czasach niepewności, niepokojów społecznych, kryzysu klimatycznego, praw człowieka wzrasta popyt na silnych i mądrych przywódców. Czym jest dziś odpowiedzialne przywództwo? Jakich liderów potrzebujemy? Czy potrafimy odróżnić prawdziwe przywództwo od tych, co dobrze się sprzedają? Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas debaty „Przywództwo na nowe czasy”, która odbędzie się 13 października o godz. 9:00 podczas Europejskiego Forum Nowych Idei.

Niewiele było momentów w jedenastoletniej historii Europejskiego Forum Nowych Idei (EFNI) , kiedy świat znajdował się w czasie takiej niepewności, jak obecnie.

#CoBędzieJutro

Pytanie „Co Będzie Jutro?” ale również – co możemy zrobić dziś – dawno nie było tak ważne. Jakiego potrzebujemy przywództwa na nowe czasy? Jak współpracę międzynarodową determinuje dziś agresja Rosji na Ukrainę? Co z zieloną transformacją? Jaki wpływ na konsumpcję ma wojna, pandemia? Na te pytania odpowiedzą uczestnicy 11 edycji EFNI, która odbędzie się w dniach 12-14 października w Sopocie. , podczas czterech bloków tematycznych:
– Europa, czy potrzebny jest wielki reset?

  • Europa, czy potrzebny jest wielki reset?
  • Gospodarka – nadmiar czy umiar?
  • Zielony horyzont 2050
  • Czy technologia uratuje świat?

Podczas tegorocznego EFNI  dominować będą wyzwania, jakie wobec, państw, wspólnot, gospodarki i rynków wywołuje szeroko rozumiana niepewność. W najbliższych latach ta niepewność nas nie opuści  i musimy się do niej przyzwyczaić

mówi dr Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.

Nienieodpowiedzialni Partnerem Merytorycznym EFNI 2022

W tym roku Nienieodpowiedzialni wspólnie z BNP Paribas Bank Polska organizują debatę w bloku tematycznym EUROPA OTWARTA I RÓŻNORODNA. Udział w tej debacie wezmą:

  • Józef Wancer – Honorowy Przewodniczący Rady Nadzorczej BNP Paribas Bank Polska
  • Sylwia Gregorczyk-Abram – założycielka inicjatywy „Wolne Sądy”
  • Artur Nowak-Gocławski – prezes Grupy ANG SA i Fundacji Nienieopowiedzialni
  • Paweł Jakubik – członek zarządu Microsoft Polska

Uczestnicy będą rozmawiać o tym jak dziś, w świecie tak niepewnym, pełnym konfliktów wojną w Ukrainie, ogarniętym kryzysem gospodarczym i klimatycznym, powinno wyglądać odpowiedzialne przywództwo. Czy wezmą na siebie odpowiedzialność za przyszłość? Zapraszamy gości EFNI 2022 do wysłuchania rozmowy w czwartek, 14 października o godz. 9:00.

Na gości EFNI jak zwykle czeka szereg imprez towarzyszących oraz networkingowych, takich jak np. nowy format EFNI Talks czy rozmowy Nocnych Marków. Europejskie Forum Nowych Idei organizowane jest od 2011 roku przez Konfederację Lewiatan przy współudziale BusinessEurope oraz miasta Sopot.

Więcej informacji na efni.pl

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej