Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Migracje – co o nich wiemy? Rozmowa Elizy Michalik z Maciejem Grześkowiakiem. Część druga. Migracje – co o nich wiemy? Rozmowa Elizy Michalik z Maciejem Grześkowiakiem. Część druga.
Dialog

Migracje – co o nich wiemy? Rozmowa Elizy Michalik z Maciejem Grześkowiakiem. Część druga.


31 stycznia, 2024

W drugiej części rozmowy Maciej Grześkowiak wyjaśnia czym jest Pakt o migracji i azylu, co do którego Rada i Parlament Europejski osiągnęły porozumienie pod pod koniec grudnia 2023 r. (jeszcze nie obowiązuje na dzień publikacji rozmowy). Co oznacza? Jakie mechanizmy zakłada? Do czego zobowiąże kraje UE? W rozmowie pojawia się ponownie wątek lęków społecznych odnośnie migrantów oraz przykład polityki integracyjnej jaka działa w Kanadzie.

Maciej Grześkowiak – Główny Koordynator do spraw współpracy naukowej w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Prawnik, doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UW i Zakładzie Praw Człowieka Wydziału Prawa i Administracji UW. Wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji UW. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się w obszarze ochrony praw człowieka. Kierownik projektu badawczego poświęconego niedostatkom uniwersalnego systemu ochrony uchodźców, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Zawodowo wywodzi się z sektora pozarządowego. Jako ekspert z zakresu ochrony uchodźców zajmował się implementacją programów humanitarnych na Bliskim Wschodzie. Współpracował też z Helsińską Fundacją Praw Człowieka.

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej