Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Kupiliśmy karetkę pogotowia ratunkowego – to kolejna pomoc fundacji na rzecz Ukrainy. Kupiliśmy karetkę pogotowia ratunkowego – to kolejna pomoc fundacji na rzecz Ukrainy.
Pomoc Ukrainie

Kupiliśmy karetkę pogotowia ratunkowego – to kolejna pomoc fundacji na rzecz Ukrainy.


23 marca, 2022

Karetka sanitarna została przekazana w użytkowanie Fundacji Humanosh i współpracujących m.in. z nią wolontariuszy – grupie lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek. Pomagają oni osobom poszkodowanym w wyniku agresji w Ukrainie, którzy wymagają pilnych operacji ratujących życie, hospitalizacji czy kontynuacji leczenia.

Zakup karetki, która posłuży ratowaniu życia osób poszkodowanych na skutek wojny w Ukrainie był możliwy dzięki środkom pozyskanym od Aegon, Benefit Systems, Ikano Bank, Grupy ANG oraz indywidualnym wpłatom dokonanym na konto Fundacji Nienieodpowiedzialnych.

Wojna w Ukrainie dla nas Polaków oznacza potrzebę wielkiej solidarności i podjęcia konkretnych działań. Walka naszych sióstr i braci z Ukrainy to walka nie tylko o ich dom, ale również o nasz. Dlatego też podjęliśmy decyzję, że dużo naszej energii spożytkujemy na wsparcie naszych ukraińskich przyjaciół, nawet kosztem naszych codziennych obowiązków i z poważnym obciążeniem naszych budżetów.

Dzięki wsparciu finansowemu naszych partnerów, firm i osób indywidualnych realizujemy kilka inicjatyw. W tym tygodniu sfinalizowaliśmy zakup karetki pogotowia ratunkowego, dzięki której wolontariusze – ratownicy medyczni Fundacji Humanosh będą mogli organizować pomoc pacjentom wymagającym pilnych operacji, przewlekle chorym oraz noworodkom i niemowlętom wymagającym inkubatora. Tym samym kolejni pacjenci będą mogli trafić do polskich placówek medycznych, gdzie zostanie im zapewniona bezpieczna hospitalizacja – mówi Artur Nowak-Gocławski, prezes Grupy ANG i Fundacji Nienieodpowiedzialnych.

Karetka sanitarna zakupiona przez Fundację Nienieodpowiedzialni

Pomoc Ukrainie od pierwszych dni wojny

W pierwszych dniach wojny działania Fundacji Nienieodpowiedzialni i wolontariuszy Grupy ANG skoncentrowane były na organizacji transportu uchodźców z Ukrainy z przejść granicznych (głównie Medyka, Korczowa), w bezpieczne miejsca w całej Polsce. Jednocześnie we współpracy z serwisem Nieruchomosci-online.pl powstała baza lokali mieszkaniowych, pokoi, domów. W projekt włączyli się także agenci nieruchomości biorący udział w akcji „Pośrednicy dla Ukrainy”. Lokale mieszkalne trafiały m.in. do podopiecznych Fundacji Humanosh. W ciągu 3 tygodni w bezpieczne miejsca trafiło prawie 1000 osób – głównie kobiet i dzieci, osób starszych.

Fundacja Nienieodpowiedzialni pomaga również tym, którzy pozostali na terenie Ukrainy, szczególnie w obszarze walk. Cyklicznie organizuje dostawy z pomocą humanitarną do Kijowa. Do dziś udało się zakupić i przewieźć trzy transporty. Działamy dalej.

Każdy może wesprzeć działania fundacji wpłacając środki na jej konto: Alior Bank, 10 2490 0005 0000 4600 6940 2873 z dopiskiem „UKRAINA”.

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej