Przejdź do treści

VIII Konferencja Nienieodpowiedzialni

Zazdrość, nierówność, polaryzacja... przyszłość?

20-29 października 2020

Zarejestruj się

O wydarzeniu.

Nienieodpowiedzialni to projekt społeczny o charakterze filozoficzno-biznesowym, którego celem jest uwrażliwianie biznesu i nas, ludzi, na różne wymiary naszej odpowiedzialności. Działamy od 2013 r., organizując konferencje, wydając gazetę i serię książkową „Rozmowy o odpowiedzialności” oraz prowadząc portal www.nienieodpowiedzialni.pl.

W tym roku tematem przewodnim naszych spotkań jest ZAZDROŚĆ. Czy zazdrość wiedzie nas na zgubę i niszczy relacje między ludźmi? Czy wzmacnia pogłębianie się nierówności i polaryzacji? Czy pandemia  spotęguje te procesy czy może stanie się punktem zwrotnym w stronę sprawiedliwszego świata? Czy będziemy potrafili powściągnąć nasze ambicje w biznesie i w życiu związane z nieustanną presją „więcej, szybciej, łatwiej, lepiej”? Czy coś się zmieni? Jaka przyszłość nas czeka?

Wśród prelegentów znajdą się m.in. prof. Krzysztof Obłój, prof. Agata Bielik-Robson, prof. Dariusz JemielniakIwona Guzowska, prof. Bartłomiej Dobroczyński.

Ze względu na zaostrzającą się sytuację epidemiologiczną w kraju i mając na względzie przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo uczestników Konferencji, cały program wydarzenia odbędzie się wyłącznie w przestrzeni online.

Zapraszamy na 3 części wydarzenia, które będą transmitowane na żywo online za pośrednictwem mediów społecznościowych:

  • 20 października 2020 r., godz.10-12
  • 27 października 2020 r., godz.9.30-12.00
  • 29 października 2020 r., godz.10-12

Program.

20 października

10.00 - 10.15

Otwarcie VIII Konferencji Nienieodpowiedzialni

Artur Nowak-Gocławski, ANG Spółdzielnia, Fundacja Nienieodpowiedzialni

10.15 - 10.40

Zazdrość w biznesie - dobra, zła, brzydka

prof. Krzysztof Obłój

10.40 - 11.00

Ambicja, rywalizacja i współpraca liderów

Przemek Gdański, Bank BNP Paribas

11.00 - 11.30

O zazdrości i rywalizacji w społeczeństwie współpracy

Rozmowa z prof. Dariuszem Jemielniakiem. Prowadzi - Paweł Oksanowicz.

11.30 - 12.00

Zazdrość w życiu społecznym i osobistym

Rozmowa z prof. Bartłomiejem Dobroczyńskim. Prowadzi - Paweł Oksanowicz.

27 października

9.30 - 9.40

Słowo Wstępu Współorganizatora

Paweł Rabiej, zastępca prezydenta m.st. Warszawy

9.40 - 11.00

Debata warszawska w stylu oksfordzkim "Nierówności społeczne napędzają rozwój świata”

Prowadzenie: Grzegorz Nawrocki Propozycja (ZA): dr Magdalena M. Baran, prof. Aldona Glińska-Neweś, dr Karolina Wigura, Maciej Witucki. Opozycja (PRZECIW): Brunon Bartkiewicz, dr Joanna Heidtman, Dariusz Maciołek, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Loża mędrców (PODSUMOWANIE): prof. Elżbieta Mączyńska, prof. Wawrzyniec Konarski.

11.00 - 11.30

Czy Polacy są zazdrości? - wyniki badań

prof. Dominika Maison

29 października

10.00 - 10.35

Is envy a desire for others to be less fortunate? (prelekcja w jęz. angielskim)

Tomas Sedlacek

10.35 - 11.05

Premiera książki "Rozmowy o odpowiedzialności. Tom 4. Pandemia"

Rozmowa z dr Tomaszem Sobierajskim. Prowadzi - Krystyna Romanowska.

11.05 - 11.25

O zazdrości i rywalizacji w sporcie

Rozmowa z Iwoną Guzowską. Prowadzi - Łukasz Grass.

11.25 - 11.50

Co filozofia mówi o nierównościach społecznych?

Rozmowa z prof. Agatą Bielik-Robson. Prowadzi - Paweł Oksanowicz.

11.50 - 12.00

Zamknięcie VIII Konferencji Nienieodpowiedzialni

Występują.

Zobacz więcej

Prof. Dominika Maison

Prof. Dominika Maison

Profesor psychologii, Uniwersytet Warszawski

Zobacz więcej

prof. Elżbieta Mączyńska

prof. Elżbieta Mączyńska

Prezeska Honorowa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego

Zobacz więcej

Partnerzy.

Partner strategiczny

Partnerzy wspierający

Organizatorzy.

organizator

Pomysłodawca

ANG Spółdzielnia

ANG Spółdzielnia to profesjonalna organizacja pośrednictwa finansowego, która jako jedyna w branży działa w formie prawnej spółdzielni. Z organizacją współpracuje ponad 300 spółdzielców i ponad 900 ekspertów. Partnerami biznesowymi ANG są wszystkie najważniejsze instytucje finansowe w kraju. ANG jest organizacją, która dokłada wszelkich starań, aby być firmą odpowiedzialną społecznie i rozwija się zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
ANG jest aktywnym uczestnikiem inicjatyw krajowych, branżowych i pozarządowych. Współtworzyło „Zasady Dobrych Praktyk Pośrednictwa Finansowego” Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych oraz „Deklarację Pośredników Finansowych KPF”, będącą dobrowolnym manifestem branży, jest sygnatariuszem Karty Różnorodności, Koalicji Rzeczników Etyki, Koalicji Liderzy Pro Bono. Nieprzerwanie od 5 lat utrzymuje tytuł Etycznej Firmy w konkursie organizowanym przez PwC oraz Puls Biznesu, a także jest laureatem konkursu Listki CSR Polityki. Od 5 lat otrzymuje także tytuł Najlepszy Pracodawca Kincentric (dawniej AON Hewitt). Jako jedyna w swojej branży raportuje wyniki i działania w sposób zintegrowany wg standardu GRI. Członkowie społeczności ANG zaangażowani są w wiele projektów związanych z ekonomią społeczną i CSR.

Przejdź do strony organizatora
organizator

Organizator

Fundacja Nienieodpowiedzialni

Fundacja została powołana do życia w 2013 roku przez ANG pod nazwą „Będę Kim Zechcę”. W listopadzie 2018 r. zmieniła nazwę na „Nienieodpowiedzialni”. Od grudnia 2016 r. posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Najważniejsze inicjatywy fundacji skupiają się wokół promocji etyki w biznesie i odpowiedzialnej sprzedaży oraz edukacji finansowej i wsparcia przedsiębiorczości młodych ludzi. W ramach fundacji działa program wolontariatu pracowniczego Będę Kim Zechcę, którego uczestnicy prowadzą warsztaty dla dzieci i młodzieży dotyczące finansów oraz odpowiedzialnej przedsiębiorczości.

Przejdź do strony organizatora
organizator

Współorganizator

Miasto st. Warszawa

Miasto stołeczne Warszawa to dynamicznie rozwijająca się metropolia z aktywnymi i kreatywnymi mieszkańcami. To miasto przyjazne i otwarte, przyciągające wysoką jakością życia i zapewniające zrównoważony rozwój we wszystkich jego obszarach. Chcąc zapewnić tak dobre warunki do rozwoju, Warszawa dąży do budowania ekosystemu przedsiębiorczości opartego na partnerstwach, zaufaniu i odpowiedzialności. Wartości etyczne i społeczna odpowiedzialność, nierozerwalnie związane z budowaniem tak istotnego dla rozwoju miasta kapitału społecznego, zajmują szczególne miejsce w obszarze wspierania rozwoju, opartego na kreatywności i innowacyjności. Odpowiedzialność i etyka odgrywają też istotną rolę w budowaniu oferty dla MŚP oraz funkcjonowaniu miejskich ośrodków wspierających młodych przedsiębiorców – przestrzeniach, w których rozwijają się innowacje, przedsiębiorczość i kreatywność – Centrum Przedsiębiorczości Smolna, Centrum Kreatywności Targowa, a w niedalekiej przyszłości Centrum Kreatywności Nowa Praga.

Przejdź do strony organizatora

Relacje z wydarzenia.

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Jolanta Grabowska
Kierowniczka projektu NNO

jolanta.grabowska@nienieodpowiedzialni.pl

+48 795 589 032

Rejestracja uczestników.

Zapraszamy na 3 części wydarzenia, które będą transmitowane na żywo online za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zarejestruj się