VIII Konferencja Nienieodpowiedzialni
20-29 października 2020
Zarejestruj sięNienieodpowiedzialni to projekt społeczny o charakterze filozoficzno-biznesowym, którego celem jest uwrażliwianie biznesu i nas, ludzi, na różne wymiary naszej odpowiedzialności. Działamy od 2013 r., organizując konferencje, wydając gazetę i serię książkową „Rozmowy o odpowiedzialności” oraz prowadząc portal www.nienieodpowiedzialni.pl.
W tym roku tematem przewodnim naszych spotkań jest ZAZDROŚĆ. Czy zazdrość wiedzie nas na zgubę i niszczy relacje między ludźmi? Czy wzmacnia pogłębianie się nierówności i polaryzacji? Czy pandemia spotęguje te procesy czy może stanie się punktem zwrotnym w stronę sprawiedliwszego świata? Czy będziemy potrafili powściągnąć nasze ambicje w biznesie i w życiu związane z nieustanną presją „więcej, szybciej, łatwiej, lepiej”? Czy coś się zmieni? Jaka przyszłość nas czeka?
Wśród prelegentów znajdą się m.in. prof. Krzysztof Obłój, prof. Agata Bielik-Robson, prof. Dariusz Jemielniak, Iwona Guzowska, prof. Bartłomiej Dobroczyński.
Ze względu na zaostrzającą się sytuację epidemiologiczną w kraju i mając na względzie przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo uczestników Konferencji, cały program wydarzenia odbędzie się wyłącznie w przestrzeni online.
Zapraszamy na 3 części wydarzenia, które będą transmitowane na żywo online za pośrednictwem mediów społecznościowych:
10.00 - 10.15
Artur Nowak-Gocławski, ANG Spółdzielnia, Fundacja Nienieodpowiedzialni
10.15 - 10.40
prof. Krzysztof Obłój
10.40 - 11.00
Przemek Gdański, Bank BNP Paribas
11.00 - 11.30
Rozmowa z prof. Dariuszem Jemielniakiem. Prowadzi - Paweł Oksanowicz.
11.30 - 12.00
Rozmowa z prof. Bartłomiejem Dobroczyńskim. Prowadzi - Paweł Oksanowicz.
9.30 - 9.40
Paweł Rabiej, zastępca prezydenta m.st. Warszawy
9.40 - 11.00
Prowadzenie: Grzegorz Nawrocki Propozycja (ZA): dr Magdalena M. Baran, prof. Aldona Glińska-Neweś, dr Karolina Wigura, Maciej Witucki. Opozycja (PRZECIW): Brunon Bartkiewicz, dr Joanna Heidtman, Dariusz Maciołek, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Loża mędrców (PODSUMOWANIE): prof. Elżbieta Mączyńska, prof. Wawrzyniec Konarski.
11.00 - 11.30
prof. Dominika Maison
10.00 - 10.35
Tomas Sedlacek
10.35 - 11.05
Rozmowa z dr Tomaszem Sobierajskim. Prowadzi - Krystyna Romanowska.
11.05 - 11.25
Rozmowa z Iwoną Guzowską. Prowadzi - Łukasz Grass.
11.25 - 11.50
Rozmowa z prof. Agatą Bielik-Robson. Prowadzi - Paweł Oksanowicz.
11.50 - 12.00
Zobacz więcej
Profesor psychologii, Uniwersytet Warszawski
Zobacz więcej
Prezeska Honorowa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego
Zobacz więcej
ANG Spółdzielnia to profesjonalna organizacja pośrednictwa finansowego, która jako jedyna w branży działa w formie prawnej spółdzielni. Z organizacją współpracuje ponad 300 spółdzielców i ponad 900 ekspertów. Partnerami biznesowymi ANG są wszystkie najważniejsze instytucje finansowe w kraju. ANG jest organizacją, która dokłada wszelkich starań, aby być firmą odpowiedzialną społecznie i rozwija się zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
ANG jest aktywnym uczestnikiem inicjatyw krajowych, branżowych i pozarządowych. Współtworzyło „Zasady Dobrych Praktyk Pośrednictwa Finansowego” Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych oraz „Deklarację Pośredników Finansowych KPF”, będącą dobrowolnym manifestem branży, jest sygnatariuszem Karty Różnorodności, Koalicji Rzeczników Etyki, Koalicji Liderzy Pro Bono. Nieprzerwanie od 5 lat utrzymuje tytuł Etycznej Firmy w konkursie organizowanym przez PwC oraz Puls Biznesu, a także jest laureatem konkursu Listki CSR Polityki. Od 5 lat otrzymuje także tytuł Najlepszy Pracodawca Kincentric (dawniej AON Hewitt). Jako jedyna w swojej branży raportuje wyniki i działania w sposób zintegrowany wg standardu GRI. Członkowie społeczności ANG zaangażowani są w wiele projektów związanych z ekonomią społeczną i CSR.
Fundacja została powołana do życia w 2013 roku przez ANG pod nazwą „Będę Kim Zechcę”. W listopadzie 2018 r. zmieniła nazwę na „Nienieodpowiedzialni”. Od grudnia 2016 r. posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Najważniejsze inicjatywy fundacji skupiają się wokół promocji etyki w biznesie i odpowiedzialnej sprzedaży oraz edukacji finansowej i wsparcia przedsiębiorczości młodych ludzi. W ramach fundacji działa program wolontariatu pracowniczego Będę Kim Zechcę, którego uczestnicy prowadzą warsztaty dla dzieci i młodzieży dotyczące finansów oraz odpowiedzialnej przedsiębiorczości.
Miasto stołeczne Warszawa to dynamicznie rozwijająca się metropolia z aktywnymi i kreatywnymi mieszkańcami. To miasto przyjazne i otwarte, przyciągające wysoką jakością życia i zapewniające zrównoważony rozwój we wszystkich jego obszarach. Chcąc zapewnić tak dobre warunki do rozwoju, Warszawa dąży do budowania ekosystemu przedsiębiorczości opartego na partnerstwach, zaufaniu i odpowiedzialności. Wartości etyczne i społeczna odpowiedzialność, nierozerwalnie związane z budowaniem tak istotnego dla rozwoju miasta kapitału społecznego, zajmują szczególne miejsce w obszarze wspierania rozwoju, opartego na kreatywności i innowacyjności. Odpowiedzialność i etyka odgrywają też istotną rolę w budowaniu oferty dla MŚP oraz funkcjonowaniu miejskich ośrodków wspierających młodych przedsiębiorców – przestrzeniach, w których rozwijają się innowacje, przedsiębiorczość i kreatywność – Centrum Przedsiębiorczości Smolna, Centrum Kreatywności Targowa, a w niedalekiej przyszłości Centrum Kreatywności Nowa Praga.
Jolanta Grabowska
Kierowniczka projektu NNO
Zapraszamy na 3 części wydarzenia, które będą transmitowane na żywo online za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.