Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Dzień na U, czyli jak zadbać o zdrowie pracowników Dzień na U, czyli jak zadbać o zdrowie pracowników fot. Fundacji Rak’n’Roll
Ciało

Dzień na U, czyli jak zadbać o zdrowie pracowników


17 października, 2022

Dzień na U to dzień, którego potrzebuje każdy z nas, by potwierdzić swoje zdrowie. Część bierze z tego powodu wolne w pracy, a niektórzy szukają zastępstwa. Są jednak tacy, w stronę których pracodawcy zrobili ukłon. Jest to grupa prawie 30 000 pracowników zatrudnionych w 32 różnych firmach, które przystąpiły do programu Dzień na U. Każda z nich zapewnia zatrudnianym osobom dodatkowy czas wolny na potwierdzenie zdrowia w badaniach profilaktycznych. Kiedy przypada ten dzień? Każdy ustala sobie tę datę sam.

Dzień na U to inicjatywa Fundacji Rak’n’Roll. Jej celem jest zachęcenie do regularnego potwierdzania swojego zdrowia, tak aby profilaktyka stała się nawykiem Polek i Polaków.

Ułatwieniem w budowaniu takiego przyzwyczajenia są praktyki wprowadzane przez firmy. Te, które zdecydowały się na przystąpienie do Programu Dzień na U, zapewniają wszystkim swoim pracownikom możliwość przeprowadzenia badań w ramach czasu pracy. Na przykład poprzez przyznanie dnia wolnego od pracy, przekazanie pakietu medycznego czy zorganizowanie badań na terenie firmy. Tym samym znika wymówka braku czasu, po którą sięga wiele osób, przekładając badania z roku na rok.

Spot promujący Dzień na U

Odpowiedzialni pracodawcy

Rosnąca popularność programu Dzień na U pokazuje, że w ostatnich latach kompleksowe podejście do zdrowia zatrudnionych zajmuje wysokie miejsce wśród priorytetów pracodawców. Odpowiednia opieka przyczynia się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa pracowników, co z kolei gwarantuje większe zaangażowanie i efektywność ich działań.

Również ci, którzy poszukują pracy, coraz częściej zwracają uwagę na pozamaterialne benefity wynikające z zatrudnienia. Jednym z nich jest właśnie zapewnienie odpowiedniej opieki zdrowotnej. Aspekt ten niezaprzeczalnie daje poczucie zaopiekowania oraz bezpieczeństwa. Co za za tym idzie, jest punktem, który ma ogromny wpływ na atrakcyjność danej firmy.

Zarówno zaangażowanie pracodawców w działania prozdrowotne, jak i kształtujące się potrzeby pracowników, tworzą obiecującą wizję dla przyszłości rynku pracy. Wypełnia się on odpowiedzialnymi zleceniodawcami oraz zmotywowanymi, posiadającymi poczucie bezpieczeństwa oraz zaopiekowania zatrudnionymi.

Do programu Dzień na U może przystąpić każda firma, która zapewni swoim pracownikom możliwość przeprowadzenia badań w ramach czasu pracy.

Wśród firm z Dniem na U znajdują się również: Alior Bank, Aurero, Baltic Control, Bee Talents, Big Picture, Broadway Beauty, Bridgestone, DHL Express Poland, Digitalx, Gizmi, Grupa ANG S.A. , Grupa naTemat, HSS Work, Ilabo, Infemini Medi Home, Leonardo Hotels, MIYA Cosmetics, newonce, PHD Media Direction, Reckitt, RRG Warszawa, Setapp, SIX Global Services AG S.A., SolveQ, „Społem” Tarnowska Spółdzielnia Spożywców, Travelist, Urząd m.st. Warszawy, Varico. Avon to jedna z firm, która obok Bridgestone i Reckitt, wprowadziła Dzień na U również w oddziałach w innych krajach europejskich.

Więcej informacji na: https://www.raknroll.pl/wspolpraca-z-biznesem/dzien-na-u/

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej