Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Czym jest samotność lotniskowca? – rozmowa z prof. Piotrem Płoszajskim Czym jest samotność lotniskowca? – rozmowa z prof. Piotrem Płoszajskim
Archiwum

Czym jest samotność lotniskowca? – rozmowa z prof. Piotrem Płoszajskim


11 maja, 2020

„Im szybciej biegniemy, tym częściej powinniśmy przystawać” – mówi prof. Piotr Płoszajski, emerytowany profesor Szkoły Głównej Handlowej, w rozmowie z Pawłem Oksanowiczem. O tym, że w obliczu dotychczasowego fetyszu wzrostu i przy hurraoptymizmie zabrakło nam refleksji. O za szybkim przełączaniu cywilizacji na autopilota, a także o tym, czy wykorzystamy obecną sytuację, aby coś z tym zrobić.

Prof. dr hab. Piotr Płoszajski – emerytowany profesor SGH. 1994-2018, kierownik Katedry Teorii Zarządzania. Studiował m.in. w Harvard Business School i Sloan School of Management, MIT. Stypendysta Ford Foundation, American Council of Learned Societies, British Academy, CNRS, Swiss Foundation, Japan Society for the Promotion of Science i DAAD. Dyrektor Instytutu Filozofii i Socjologii PAN (1987-91. Dyrektor Generalny PAN (2005-2008). Zajmuje się Nową Gospodarką i wpływem technologii na modele biznesowe. Wykładowca na uniwersytetach w Europie, USA, Japonii, Indiach, Australii i Nowej Zelandii. Doradca w wielu korporacjach polskich i międzynarodowych. Członek kilku rad nadzorczych. Członek Rady Programowej w CIONET (Polska), największej światowej organizacji szefów IT. Nagroda Digital Shapers 2018 (Edukacja).

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej