• Brak produktów w koszyku.

Cancel culture – rozmowa z dr Katarzyną Szumlewicz

Czym jest cancel culture? Kogo najczęściej dotyka i czy można się przed tym obronić?

Jedna odmienna opinia, jeden nieodpowiedni krok, zachowanie i zostajesz wykluczony, znikasz z internetu. Dlaczego tak łatwo przychodzi nam „wymazywanie”, eliminowanie osób z życia społecznego? O tym zjawisku z dr Katarzyną Szumlewicz rozmawia Krystyna Romanowska w swoim autorskim cyklu podcastów Nowy Nieznany Świat.

dr Katarzyna Szumlewicz – doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, magister filozofii. Krytyczka literacka, eseistka i publicystka. Pracuje jako adiunkt na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka książki „Emancypacja przez wychowanie, czyli edukacja do wolności, równości i szczęścia” (2011) oraz „Miłość i ekonomia w literackich biografiach kobiet” (2017). W swoich interdyscyplinarnych badaniach, łączących filozofię, pedagogikę, socjologię i literaturoznawstwo, interesuje się przede wszystkim problemami nierówności i wykluczenia, którym przeciwstawia praktyki i projekty emancypacyjnej zmiany społecznej.

Dziennikarka i autorka książek. Interesuje się psychologią i socjologią. W NNO prowadzi autorski cykl podcastów Nowy Nieznany Świat oraz pisze dla magazynu NNO.