Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
O miłości do maszyn, seksie z robotami i nieustającej potrzebie bliskości opowiada prof. Zbigniew Lew Starowicz O miłości do maszyn, seksie z robotami i nieustającej potrzebie bliskości opowiada prof. Zbigniew Lew Starowicz
Relacje

O miłości do maszyn, seksie z robotami i nieustającej potrzebie bliskości opowiada prof. Zbigniew Lew Starowicz


14 lutego, 2022

W seksie zaspokajamy różne potrzeby. Niewykluczone, że w przyszłości część osób będzie spędzać dzień w internecie a wieczorem odprężać się z robotem. A, że seks jest bramą do miłości, dlatego jest możliwe zakochanie w robocie.

Co dziś jest dla nas największą przeszkodą w doznawaniu bliskości? Jak w coraz bardziej cyfrowym świecie budować trwałe relacje, oparte na bliskości i zaufaniu? Obecnie angażujemy się w związki na wiele sposobów. Są one coraz bardziej zróżnicowane – zmieniają się formy, zasady i stosunki między nami. Jedno jednak pozostaje niezmienne: potrzeba bliskości i pożądania, która jest w nas zakodowana ewolucyjnie. 

O tym jak związki wyglądają dziś, jak będę wyglądać w przyszłości z prof. Zbigniewem Lwem Starowiczem rozmawia Krystyna Romanowska w kolejnym odcinku cyklu Nowy Nieznany Świat.

Zbigniew Lew Starowicz – psychiatra i psychoterapeuta, ekspert z zakresu seksuologii i konsultant krajowy w tej dziedzinie, profesor nauk medycznych. jest autorem licznych prac z zakresu psychiatrii, a zwłaszcza seksuologii.

Opublikował też wiele pozycji popularnonaukowych. Część z nich wydawał pod pseudonimem Leo Oldwitch.

Był prezesem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej. W latach 1995–1996 ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie edukacji seksualnej, a w latach 1996–1998 lider programu edukacji seksualnej Organizacji Narodów Zjednoczonych. Członek korespondent Towarzystwa Naukowego Warszawskiego.

Udostępnij: