Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Nasze dzieci dopadła epidemia samotności. A my nie zawsze o tym wiemy – rozmowa z psychiatrą Martą Niedźwiecką. Nasze dzieci dopadła epidemia samotności. A my nie zawsze o tym wiemy – rozmowa z psychiatrą Martą Niedźwiecką.
Relacje

Nasze dzieci dopadła epidemia samotności. A my nie zawsze o tym wiemy – rozmowa z psychiatrą Martą Niedźwiecką.


27 maja, 2021

Sama przeżyłam załamanie jak zobaczyłam co moje dzieci oglądają na YT – mówi psychiatra Marta Niedźwiecka. Podczas pandemii niby byliśmy blisko, w pokoju obok, a tak naprawdę byliśmy daleko.

Pandemia pogłębiła przepaść pomiędzy dziećmi, które mają wsparcie rodziców, a tymi, które miały problemy i nie mogą na liczyć na wsparcie rodziny. Izolacja od rówieśników, zapracowanych rodziców potęgowała poczucie samotności i lęku. Na początku dziecko wie tyle o sobie, ile dowie się od rodzica i bliskich. Dlatego ważne jest jak i czy w ogóle tłumaczymy dziecku świat. Jeśli tego nie zrobimy to będzie szukać odpowiedzi w internecie. Na pytanie o kompetencje przyszłości Marta NIedźwiecka odpowiada, że to odwaga, umiejętność kombinowania i chęć próbowania nowych rzeczy.

Kolejna ważna i niezwykle aktualna rozmowa Krystyny Romanowskiej w cyklu Nowy Nieznany Świat. Gościem odcinka jest Marta Niedźwiedzkapsychiatra oraz psychiatra dzieci i młodzieży, zajmująca się leczeniem depresji, zaburzeń nerwicowych, zaburzeń odżywiania, ADHD (u dzieci i dorosłych) oraz psychozo m.in. w Ośrodku Relacje w Warszawie. Swoje doświadczenie zdobywała w II Klinice Psychiatrycznej WUM, na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży oraz na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci w Józefowie. Ukończyła szkolenie psychoterapeutyczne w podejściu poznawczo-behawioralnym, uzyskując certyfikat psychoterapeuty. Współpracuje z Fundacją „Dajemy Dzieciom Siłę”. Od wielu lat prowadzi praktykę prywatną, diagnozując i lecząc dzieci, młodzież i dorosłych.

Udostępnij: