Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
8. edycja Kongresu Pośrednictwa Finansowego – jak zmieniać świat finansów na lepszy? 8. edycja Kongresu Pośrednictwa Finansowego – jak zmieniać świat finansów na lepszy?
Filozofia Biznesu

8. edycja Kongresu Pośrednictwa Finansowego – jak zmieniać świat finansów na lepszy?


10 listopada, 2022

Jako Fundacja od lat działamy w obszarze etyki i zrównoważonego rozwoju zmieniając przede wszystkim oblicze sektora finansowego. O tym dlaczego warto robić, a także jakie dziś są największe wyzwania pośredników finansowych dyskutować będą uczestnicy 8 edycji Kongresu Pośrednictwa Finansowego, który odbędzie się 17 listopada w Warszawie. Nienieodpowiedzialni są Patronem Honorowym wydarzenia.

Kongres Pośrednictwa Finansowego to największe cykliczne wydarzenia dla sektora pośrednictwa finansowego w Polsce. Dzięki takim spotkaniom możliwa jest od lat otwarta dyskusja o stanie i perspektywach rozwoju sektora. To okazja do dyskusji o praktykach biznesowych sektora. To także miejsce, gdzie uczestnicy mogą wymienić się najlepszymi doświadczeniami, aby wspólnie realizować ważny społecznie cel: kształtować wysokie standardy etyczne i biznesowe tego sektora. Kongres skupia środowiska kadry zarządzającej firm doradztwa i pośrednictwa finansowego, banków, firm ubezpieczeniowych, instytucji pożyczkowych.

W tegorocznej edycji w programie przewidziano między innymi dyskusję ” ESG w branży pośrednictwa kredytowego w praktyce”, którą będzie moderował Artur Nowak-Gocławski, prezes Fundacji Nienieodpowiedzialni i Grupy ANG. Wezmą w niej udział:

Uczestnicy dyskusji:

  • Maria Andrzejewska, Dyrektor Generalna, Centrum UNEP/GRID-Warszawa
  • Przemysław Furlepa, Wiceprezes Zarządu, BNP Paribas Bank Polska S.A.
  • Dominika Sadowska, DE&I expert, Divercity+
  • dr Aleksandra Stanek-Kowalczyk, Dyrektor Zarządzająca, SAPERE

Zakres merytoryczny dyskusji:

  • przegląd regulacji, które obowiązują lub będą obowiązywały w najbliższym czasie w branży finansowej konkretne przykłady działań/wyzwań w trzech obszarach ESG – biznesie, sprawach społecznych (prawa człowieka) i środowisku
  • trendy regulacyjne czyli czego się możemy spodziewać w przyszłości w ESG i od czego nie ma odwrotu dlaczego biznes nie zmuszony regulacjami angażuje zasoby w zagadnienia ESG
  • czy ESG się opłaci?

Pełny program i rejestracja: https://zpf.pl/conference/kongres-posrednictwa-finansowego/

Udostępnij: