Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Pomoc, koszt czy inwestycja, czyli o współpracy biznesu z NGO Pomoc, koszt czy inwestycja, czyli o współpracy biznesu z NGO
Dialog

Pomoc, koszt czy inwestycja, czyli o współpracy biznesu z NGO


30 maja, 2023

23 maja przedstawiciele biznesu i organizacji pozarządowej spotkali na konferencji Fundacji CRIDO „Pomoc, koszt czy inwestycja, czyli o współpracy biznesu z NGO”. Celem Fundacji CRIDO jest poszerzenie współpracy środowiska biznesu i trzeciego sektora, by wspólnie rozwiązywać ważne problemy społeczne.

Podczas konferencji wielokrotnie podkreślano, że zaufanie i wspólny cel są kluczowymi elementami udanej współpracy. Rozmawiano o tym jak nawiązywać trwałe relacje i jak szukać długotrwałych partnerstw. Na konkretnych przykładach uczestnicy mogli poznać motywacje do zaangażowania wolontariusza, pracownika czy firmy w projekty konkretnej organizacji społecznej. Nie unikano tematu finansowania – przeprowadzanie zmian społecznych kosztuje, warto więc otwarcie komunikować swoje potrzeby.

Korzyści dla biznesu

Spotkanie było pełne cennych dyskusji, inspirujących przykładów współpracy, którymi uczestnicy dzielili się podczas części warsztatowej. Pokazano też, jak wiele korzyści dla biznesu niesie za sobą współpraca z organizacjami pozarządowymi. Firmy mogą realizować swoje wartości poprzez udział w projektach i wspieranie organizacji działających dla konkretnego – bliskiego danej firmie – celu społecznego. Również pracownicy i potencjalni kandydaci do pracy są coraz bardziej zainteresowani tym, jak firma przyczynia się do dobra społecznego. Dodatkowo, istotną korzyścią jest wykorzystanie potencjału eksperckiego trzeciego sektora.


Zgodnie z zapowiedzią – dla tych, którzy na co dzień mierzą się z kwestiami podatkowymi i prawnymi w organizacji pozarządowej, eksperci CRIDO opracowali praktyczny poradnik „Organizacje pozarządowe na oceanie prawa i podatków”, który ułatwi codzienną pracę NGOsom. Premiera publikacji przewidziana jest na 30 czerwca, a ze szczegółowymi informacjami wrócimy niebawem.

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej