Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Nieodpowiedzialność nie może się opłacać. Jeśli nieodpowiedzialność się opłaca, to znaczy, że mamy system gospodarczy, który nas niszczy. Czas na refleksję – mówi prof. Jerzy Hausner. Nieodpowiedzialność nie może się opłacać. Jeśli nieodpowiedzialność się opłaca, to znaczy, że mamy system gospodarczy, który nas niszczy. Czas na refleksję – mówi prof. Jerzy Hausner.
Zrównoważony Rozwój

Nieodpowiedzialność nie może się opłacać. Jeśli nieodpowiedzialność się opłaca, to znaczy, że mamy system gospodarczy, który nas niszczy. Czas na refleksję – mówi prof. Jerzy Hausner.


23 lipca, 2021

Nie stać nas dalej na prowadzenie takiej działalności gospodarczej jaką dotąd prowadziliśmy  określaną jako oportunistyczną, transakcyjną, linearną – gospodarką chciwości. Widzimy w coraz większym stopniu jak ten sposób gospodarowania załamuje się dlatego, że wytwarza bliższe nam zagrożenia, natychmiastowe, nie tak odległe.

Coraz lepiej rozumiemy zależność pomiędzy gospodarowaniem, które nie respektuje wartości, z negatywnymi skutkami społecznymi, również tymi, które mnie szczególnie interesują, a mianowicie, że taka gospodarka która nie respektuje wartości społecznych, etycznych jest gospodarką niepodtrzymywalną, rabunkową. Taki rodzaj gospodarowania przynosi wynik finansowy, ale w sposób, który podważa możliwość prowadzenia tej działalności w dłuższym okresie czasu.

Zapraszamy do obejrzenia drugiej rozmowy z cyklu o odpowiedzialnej sprzedaży. Grzegorz Nawrocki rozmawia z prof. Jerzym Hausnerem, Przewodniczącym Rady Programowej OEES, Fundacja GAP oraz członkiem Rady Deklaracji Odpowiedzialnej Sprzedaży.

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej