Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Jak odbudować Europę po pandemii i uchronić ją przed kryzysem klimatycznym? Jak odbudować Europę po pandemii i uchronić ją przed kryzysem klimatycznym?
Zrównoważony Rozwój

Jak odbudować Europę po pandemii i uchronić ją przed kryzysem klimatycznym?


19 sierpnia, 2021

Na to pytanie spróbują odpowiedzieć prelegenci i goście 10 Europejskiego Forum Nowych Idei, które odbędzie się w dniach 20-22 października w Sopocie. Nienieodpowiedzialni są Partnerem Merytorycznym wydarzenia.

EFNI skupia się na globalnych trendach, nowych ideach oraz przyszłości Europy. To jedno z najważniejszych i największych tego typu wydarzeń w naszej części kontynentu. Głównym tematem Forum będzie odbudowa. Goście i prelegenci będą dyskutować o:
– współpracy i odbudowie Wspólnoty Europejskiej po pandemii,
– Europejskim Zielonym Ładzie – aktywności, edukacji i finansowaniu działań na rzecz ochrony klimatu,
– międzynarodowej współpracy biznesowej w ramach Trójkąta Weimarskiego – w tym spojrzeniu na relacje Polski, Niemiec i Francji z perspektywy kobiet,
– rozwoju cyfryzacji,
– wyzwaniach społecznych nowego świata – w tym o walce z wykluczeniem społecznym.

Wśród gości, którzy zapowiedzieli swoją obecność na EFNI 2021 są m.in: Paolo Gentiloni, komisarz europejski ds. gospodarki, Christa Schweng, przewodnicząca Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, Natalia Hatalska, futurolożka, analityczka trendów, Jerzy Buzek europoseł, b. premier, Róża Thun, posłanka do Parlamentu Europejskiego, Danuta Hubner, posłanka do Parlamentu Europejskiego, Jerzy Hausner, prezes Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej, Adam Bodnar, b. Rzecznik Praw Obywatelskich, dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie.

Na uczestników czekać będą spotkania z autorami książek i rozmowy Nocnych Marków, a także szereg wydarzeń związanych z jubileuszem EFNI.

Organizatorem jubileuszowej edycji EFNI jest Konfederacja Lewiatan przy współpracy z BusinessEurope i miastem Sopot.

Więcej szczegółów na temat wydarzenia oraz rejestracja na stronie www.efni.pl

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej