• Brak produktów w koszyku.

NNO to miejsce rozmów, społeczność i ośrodek niezależnych treści. Do rozmów, dyskusji i debat prowadzonych w NNO zapraszamy przedstawicielki i przedstawicieli szeroko rozumianej nauki – filozofów, etyków, psychologów, socjologów, działaczki i działaczy praw człowieka, ekologów oraz liderki i liderów biznesu. Mamy też miejsce dla artystów, sportowców. Stawiamy na ważne dla społeczeństwa i jednostek pytania i wspólnie szukamy na nie odpowiedzi:

Co wnosimy i czego oczekujemy od społeczeństwa? 

Co może nam pomóc budować dobre życie zawodowe, obywatelskie i prywatne? 

Jak działa biznes? Czy jest partnerem dla społeczeństwa, pracowników? Czy szanuje środowisko naturalne? 

Co wspólnie możemy zrobić dla świata? Czy jesteśmy za niego odpowiedzialni/odpowiedzialne? 

Chcemy inspirować naszych czytelników, zachęcać do myślenia, poszukiwania i odkrywania lepszego wymiaru życia społecznego i biznesowego. Chcemy być najlepszą platformą wymiany myśli, idei, przynosząca impuls do działania.  

NNO jest inicjatywą niekomercyjną i non-profitową, realizowaną pro-publico bono w ramach Fundacji Nienieodpowiedzialni. Projekt działa i jest rozwijany dzięki środkom pozyskiwanym od Darczyńców i Partnerów. 

NNO powstało jako kontynuacjaprojektu społecznego Nienieodpowiedzialni o charakterze filozoficzno-biznesowym, (od 2013 roku). Działamy przy Fundacji Nienieodpowiedzialni. Tworzymy, publikujemy i propagujemy treści najwyższej jakości w ramach serwisu nno.pl (dawniej nienieodpowiedzialni.pl), magazynu NNO, serii książkowej “Rozmowy o odpowiedzialności”oraz podczas corocznych konferencji Nieodpowiedzialni. 

Każda z konferencji od 2015 r. ma  klucz. To jeden z siedmiu grzechów głównych”. Jest pretekstem do naukowej dyskusji na tematy, które nas nurtują. Dyskutowaliśmy już o  chciwości, ile w nas pychy, lenistwa, nieumiarkowania i gniewu. W 2020 r. mówiliśmy o  zazdrości. Kolejnym zagadnieniem będzie nieczystość

NNO i Fundacja Nienieodpowiedzialni powstały z inicjatywy Grupy ANG S.A. (dawniej ANG Spółdzielnia) – ogólnopolskiej firmy pośrednictwa finansowego, która od lat działa na rzecz budowania i rozwoju etycznej, odpowiedzialnej sprzedaży, biznesu oraz odpowiedzialności społecznej. NNO ma swoje źródła w branży finansowej, ale z biegiem lat inicjatywa rozwinęła się i dziś jest obecna w różnych środowiskach, zarówno biznesowych, pozarządowych jak i akademickich. 

Zespół NNO:

Artur Nowak-Gocławski

Inicjator projektu NNO, redaktor naczelny i Prezes Fundacji Nienieodpowiedzialni 

Jolanta Grabowska

Kierownik projektu NNO

Autorzy współpracujący:

Paweł Oksanowicz

Grzegorz Nawrocki

Krystyna Romanowska