Przejdź do treści

NNO. Po stronie odpowiedzialności.

Komentujemy świat. Chcemy go zmieniać na lepszy.

Poznaj nas
Natura na receptę Natura na receptę fot. Jolanta Grabowska
Relacje

Natura na receptę


26 sierpnia, 2021

Coraz częściej w gabinetach terapeutycznych spotyka się pacjentów z lękami przed zmianami klimatycznymi, tematem deficytu kontaktu z naturą – zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Izolacja związana z epidemią sprawiła, że zabrakło nam przestrzeni i kontaktu z przyrodą. Jak sobie z tym poradzić?

Zapraszamy na wysłuchania kolejnego odcinka cyklu Nowy Nieznany Świat, w którym rozmawiamy z Łukaszem Misiuną – między innymi o szukaniu w ludziach przyrody, o nierozerwalnej łączności ludzi z naturą, od której coraz bardziej się oddalamy, o samotności i lękach przed zmianami klimatycznymi. Będzie też od tym jak to się dzieje, że oduczamy się odpowiedzialności. Zapraszamy.

Łukasz Misiuna – kielczanin, pedagog, psychoterapeuta, publicysta, przyrodnik. specjalista ds. zarządzania zasobami przyrody i środowiska, Prezes Stowarzyszenia Psychoedukacyjno-Przyrodniczego MOST, członek rady redakcyjnej Miesięcznika Dzikie Życie. W latach 2001–2015 nauczyciel akademicki. Od 2003 roku prowadzi psychoterapię i terapię rodzin. Specjalizuje się w ornitologii i chiropterologii. Prowadzi własne projekty badawcze i ochrony przyrody. Zajmuje się ochroną bioróżnorodności i ideą zrównoważonego rozwoju. Autor kilkunastu publikacji naukowych z zakresu ornitologii, chiropterologii i botaniki oraz kilkunastu publikacji popularnonaukowych z zakresu prawa ochrony przyrody i filozofii przyrody.

Udostępnij:

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się bezpłatnie, otrzymasz dostęp do wykładów, najnowszych artykułów, wywiadów i podcastów.

Dowiedz się więcej