• Brak produktów w koszyku.

Góralski upór. Rozmowa z Agnieszką Przekupień.

#kulturalnieodpowiedzialni – odcinek 10

Umiejętność zwizualizowania siebie w różnych rolach to ważna cecha. Pandemia pokazała, że wielu z nas musiało „przesiąść” się na inny zawód czy podjąć nowe wyzwania.

Agnieszka Przekupień podczas pandemii wróciła na pół roku do rodzinnego Kościeliska. To był czas szukania siebie, wyłączenia się jako aktorki. Odkryła dzięki temu nową relację. Z aktorki scenicznej wcieliła się w rolę nauczycielki śpiewu (współpraca z Akademią Muzyczną w Łodzi), latem organizowała warsztaty musicalowe w założonej wcześniej fundacji MUSICCAMP. O uporze, który ma we krwi i umiejętności odnajdywania siebie w różnych rolach opowiada Filipowi Cembale w kolejnym odcinku #kulturalnieodpowiedzialnych​.

Agnieszka Przekupień jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku (kierunek musical) i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (kierunek polonistyka). Do jej głównych osiągnięć na scenie należą: rola Amneris w musicalu „Aida” w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie, udział w wielu musicalach w Teatrze Muzycznym w Łodzi m.in. rola Marii Magdaleny w rock-operze „Jesus Christ Superstar”, Roksany w musicalu „Cyrano”, Fantyny w „Les Miserables” czy rola Ellen w „Miss Saigon”. Agnieszka zagrała także Larę Guichard w musicalu „Doktor Żywago” w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku oraz wcieliła się w postać Stephanie Mangano w spektaklu „Gorączka Sobotniej Nocy” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Jako wokalistka od 2015 roku współpracuje z Piotrem Rubikiem, z którym nagrała dwie płyty oraz wzięła udział w czterech trasach koncertowych po USA i Kanadzie.

#kulturalnieodpowiedzialni​​​​​ to program NNO, którego gospodarzami są aktorzy: Barbara Garstka i Filip Cembala. Podczas spotkań poznacie wiele ciekawych osób ze świata kultury, którzy opowiedzą m.in. o tym jak ludzie związani z tą branżą radzą sobie w czasach zarazy oraz jak rozumieją odpowiedzialność w swoim zawodzie. Basia i Filip postarają się także odczarować wizerunek artysty i przybliżyć kulisy pracy ludzi związanych z szeroko rozumianą kulturą.

Aktor i wokalista. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej oraz Studium Wokalno-Aktorskiego im. Baduszkowej w Gdyni. Pracuje na na deskach wielu teatrów w Polsce, m. in. Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Syrena w Warszawie, Teatru Rozrywki w Chorzowie, Teatru Muzycznego w Poznaniu.